Hızlı Yarışçı Speed Racer (2008)

Kayıt
7 Haziran 2008
Mesaj
533
Tepki
6
Vizyon tarihi:

20 Haziran 2008

Yönetmen:

Andy Wachowski, Larry Wachowski

Senaryo :

Andy Wachowski, Larry Wachowski, Patrick Read Johnson

Görüntü yönetmeni:

David Tattersall

Tür:

Aksiyon, Spor

Yapım:

ABD 2008 135 dakika (Renkli)

Dil:

İngilizce

Internet adresi:

speedracerthemovie.warnerbros.com

“Speed Racer” Wachowski kardeşlerin “Matrix” filmlerinden bu yana birlikte yazarlık-yönetmenlik yaptıkları ilk film. Daha önce “Matrix” filmleri ve “V For Vendetta”da Wachowski kardeşlerle birlikte çalışan Joel Silver, Silver Pictures etiketi altında “Speed Racer”ın yapımcılığını üstleniyor. Larry ve Andy Wachowski ile Grant Hill de filmin diğer yapımcıları. David Lane Seltzer ve Bruce Berman ise filmde yönetici yapımcı olarak görev alıyorlar.

Pistte fırtına gibi giden, yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında toz attıran Speed Racer (Emile Hirsch) direksiyon başında doğal bir yetenektir. Yarış arabalarının içinde doğan Speed, saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden, en önemlisi de korkusuz biridir. Onun tek gerçek rakibi idol olarak gördüğü ağabeyinin anısıdır. Speed efsanevi bir yarışçı olan ağabeyi Rex Racer’ın bir yarış sırasında ölümünün ardından kalan boşluğu doldurmak istemektedir.
 

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
5 Şubat 2008
Mesaj
3.395
Tepki
103
biraz önce bu filmi izledim ve etkisi hala üzerimde, Çok güzel bir film.. İletmek istediği mesajlar,efectler herşey harika. Arada başımı döndüren sahneler vardı ama herşeye rağmen çok güzel bir filmdi ve bu filme gitmenizi şiddetle öneriyorum:)
 
Yukarı Alt