HTML'de URL (Adrese) Yönlendirme

Kayıt
7 Haziran 2008
Mesaj
533
Tepki
6
Web sayfanızda sizin belirlediğiniz zaman aralıgından sonra istediğiniz URL ye yönlendirmeyi öğreneceğiz bu dersimizde.

HTML'de Kullanıcagımız Bir Dostumuzla Başlayalım Dersimize. Öncelikle Yeni Bir "NOT DEFTERİ" Sayfası açalım. Ve Dersimize İlk Adımı Atalım.

Dersimiz Orta Seviye Öğrencileri Göre hazırlandğı için Bazı Kodları Bİlinmiş Sayıyor Ve Dersimize Başlıyorum.

Öncelikle <HTML></HTML> Kodlarımızı NotDefterimize Yazalım Ki ; Sayfamızın Yapısını Belirtelim.Daha Sonra Sİtemizi Yöneldirmemiz İçin yazacağımız kodu <HEAD></HEAD> Kodları Arasında Yazmamız Gerekiyor.

HEAD İngilizcede Baş, Başı Çekmek Anlamında Kullanılır. Sitemiziin URL yönlendirme kodlarını yazarken <HEAD></HEAD> Kodları arasında yazmamız gereklidir. Yönlendirmenin Gerçekleşmesi için.

Şimdi Gerekli Olan Verilerimizi Belirttikten Sonra, URL yönledirme'ye Geçebiliriz...
<head>


<meta HTTP-EQUIV="REFRESH" content="5; url=http://www.siteniz.com/index.html">


</head>
Şimdi Kodumuzu Bölüm Bölüm İnceleyelim:

HTTP-EQUIV="REFRESH"

Bu Bölümde HTTL-EQUIV Kısmında Oluşacak Olan HTML Sayfasına Durum Belirtiyoruz Ve "REFRESH" Komutu ile Yenilenmesi Gerektiğini Belirtiyoruz.

content="5; url=http://www.siteniz.com/index.html"

Rakamla Yazılmış 5 Sayısı Sayfanın Kaç saniye Sonra URL ye yönleniceğini Belirtmektedir. Ve bilindiği gibi, daha sonra Adresimizi Belirtir ve URL mize Yönlendiririz..

NOT: Arkadaşlar Yazmış olduğum Kodu da Lütfen Kopyala/yapıştır Yapmayalım. Öğrenimdeki En önemli Nokta Mantığı Kavrayarak Uygulamadır. Lütfen Sizler de Kodları Yazarak çalışınız.
 
Yukarı Alt