iframe kullanımı hakkında

Tahrech

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar sitemde B sayfasına A sayfasının haeader kısmını iframeyle güzelce yerleştirdim yanlız sorunum B sayfasında anasayfa ya tıkladığımda direk anasayfaya bağlanmıyor iframenin içinde açıyor .

ben istiyorumki iframe sanki orjinal header gibi kullanılsın yani 2 scripti sanki birbirine bağlamış gibi göstermek amacım .

Tepki
5
link verdiğin kısımda Open URLs in kısmından linke tıklanınca gelecek sayfanın nerede görünmesini istediğini ayarlayabilirsin işini görecektir sanırım

Tahrech

Üye
Tepki
0
Örneğin Bu Sitede Header Anasayfa Forum Portfolyolar diye gidiyor değilmi ben yeni bi dosya açıyorum yada farklı bi sistem kullanıyorum mesela onun index'indeki heeader yerine

<iframe name="Header" width=100% height=90 src="Grafikerler.org Grafik Tasarım, Adobe Photoshop, Eğitim dersleri" scrolling="no" frameborder="0"></iframe>

kodlarla bu header 'I yerleştiriyorum yanlız ben foruma tıkladığımda iframe içerisinde açılıyor komple sayfa değişmiyor . çözümü biraz daha açıklayıcı anlatırsak sevinirim .

Tepki
6
sanırım onun için iframe koduna google'da araştırırsan bulursun html link verme komutları diye onun özellikleri arasında target diye bir komut var.O komutu yerleştirirsen dediğin olabilir.

Yukarı Alt