ilk broşürüm yorum ve baskıya giderken dikkat etmem gerekenler ???

Tepki
0
siyah zemini tek renk siyah yerine cmy %30 k%100 verirsen daha hoş bir zemin elde edersin.

çalışma biraz hareket istiyor ama

kolay gelsin

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
Renklerden çok mesaj başlığında da sorduğun gibi baskı konusunda birşeyler söyleyeyim. Sanırım 2 kırımlı bir çalışma. Kırım işaretlerini crosslarla aynı vermişsin sanırım. Bu durumda o kısımların da kesim olduğu zannedilebilir ve kesilebilir. Kırımlarının kesik çizgili veya özellikle belirtilmesi gerekir. Alt resimler biraz yalnız kalmış gibi. Yazılarla desteklenebilir.
Emeğine sağlık.

Tepki
1
yardımlarınız için teşekkürler Erkan Bey kırım çizgilirini kesik çizgi olarak yaptım görselde belli olmamış ayrıca görseller cidden yalnız kalmış yazı ekleyeceğim :) sayın Ömer Korkmazer zemin rengini söylediğiniz gibi deneyeceğim teşekkürler. ilk kez maatbaya iş göndereceğim ve bu işte çok yeni olduğum için yanlışlık yapmayım diye sizlere danışmak istedim yardımcı olan herkeze teşekkür ederim yorumlurı dikkate alacağım

Tepki
1
"hangi yöne kırılacaksa mutlaka belirtin." diye bir yorum aldım anlayamadım bunu nasıl belirtebilirim? :S

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
@fatmaycatak

Evet kapak ve arkada kalacak kısımları belirtmeniz lazım. Örneğin içe gelecek sayfa birkaç mm kısa olmalı.

Tepki
1
@blackeagle_91
denedim ancak photoshopta yaptığım dekupe yi freenande çağırınca zeminli çıkıyor gene :S

Yukarı Alt