İlk Kapak Tasarımın

fotokanki

Üye
Tepki
0
ilk kapak tasarımın biliyorum çok amötör :D ama yorumlarınızı bekliyorum.

Tepki
4
Anladığım kadarıyla bu kitap kapağı tasarımı, öncelikle gereksiz Ps efektleri kullanmışsın özellikle yazılara... Tabir-i caizse tüm çalışmanı efekt yağmuruna tutmuşsun. Bence çok fazla efekt kullanımdan kaçınmalısın. Bu tür çalışmalarda denge unsurlarını gözönünde bulundurmalısın ve de sadelik çizgisini aşmamaya çaba göstermelisin. Bu çalışman wallpaper olarak uygun bir çalışma olmuş. Lakin bir kapak tasarımı olarak oldukça karmaşık bir sonuç çıkmış ortaya... Şunu unutmamalısın ki; Sade tasarım şık tasarımdır.

Tepki
100
412 arkadaşım ilk göze çarpanları söylemiş zaten.
kitap kapağı baskıya girmeyecek anladığım kadarı ile.
ama sonuçta bir tasarım olması sebebi ile şunu söylemeliyim ki,
kesim paylarına dikkat etmemişsiniz.
textleriniz kenarlara çok yanaşmış.
saygılar...

fotokanki

Üye
Tepki
0
dediğim gibi amötör olarak yaptıgım fotografçıda yaptıgım şeyler grafikerliğin yanından geçmez malum rötuş dekupe vb. ama grafikerleğe karşı ilgim var diğer yorumlarınızı bekliyorum tşkrler 412 beni aydınlattıgın için mutlaka dediklerini dikkate alıcam

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Şimdi sizden birşey rica edeceğim... Lütfen arkadaki ve sırttaki yazıları %50 oranında küçültün ve helvetica kullanın... Bütün efektlerini kaldırın... Arkadaki yazılarında arasını kapatıp sola bloklayıp arka kapağa ortalayın... Kapaktaki YALNIZIM yazısınıda Helvetica Bold yapıp yine efektlerini kaldırın... Kullandığınız bordo rengin %5 tramını verebilirsiniz yazıya... Şimdilik bunlar yeterli... Bu uygulamayı yapıp tekrar yükleyebilirseniz sevinirim... Diğer arkadaşlarda efektlerden kaçınmanın nasıl sadeliği ve şıklığı getirdiğini görmesini istiyorum... Teşekkürler... Kolay gelsin...

fotokanki

Üye
Tepki
0
evt baskıya gitmicek sadece bu benim denemem oldu daha yolun başındayım siz değerli ustalara tşkrler her türlü eleştiriye açıktır ben bu işi öğrencem başka yolu yok :)

hayalin en kısa zamanda dediklerini uygulayıp koyucam kitapta Background olarak sade düz bi renkmi atayım ?

Tepki
5
İşe yanlızımın yazı karakterini değiştirerek ve soldaki yazıların bewelını düşürerek başlayabilirsin..

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@grafman

İlk önce yazdıklarımı yap, o haliyle görelim, bu zeminde bile nasıl sadeleştiğini, sonrada zemin üzerinde konuşalım... Teşekkürederim..

Tepki
100
sadece textler üzerinde oynayacaksan ay görselini arka plana itmeyi unutma.
ön tarafta çok kötü duruyor. :)

rose

Üye
Tepki
0
benim ilk dikkatimi çeken bakış açın oldu...kitabın arka tarafına değil de açılış yönüne doğru baksan bence daha iyi olurdu..bakış açın bi insana kitabı açmaya yönlendirmeli bana göre....

Yukarı Alt