İlk reklam filmi denemem.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
slogan okunuyor ama videoyu durdurunca :)

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba,

Reklam veya reklam harcamaları için gerekli 5M kuralı vardır, bunu bazılarımız bilir, bazılarımız belki hiç bilmez. Bunlar nelerdir;

Money : Reklam için harcamayı düşünülen para
Mission : Yeni ürün tanıtımı, pazar içinde yer alma...
Measurement : Reklam etkisinin ölçümü
Media :TV, radyo, gazete, dergi, internet (MEDYA)

İlk maddeyi sanırım okudunuz, her şeyden önemlisi işte o maddede gizlidir...

Öncelikle böyle bir çalışmayı yapmak hiç kolay değildir, ciddi bir emek ister. Sabır ister, çalışma ister, maddi kaynak ister...

Anladığım kadarıyla; senaryoya göre, şişe içerisinde bir hazinenin haritası var ama gelenler hazine ile değil, şişe ile ilgileniyorlar.

Konu özetle böyle...

Burada daha iyi anlatım için belki çok daha hızlı görüntüler eşliğinde çalışılabilirdi ama bunun için de iyi bir yatırım ekip ve ekipman gerekmektedir...

Oyunculuk konusunda hiç bir eleştiriye gerek yok, sonuç olarak amatör insanlar yapıyor bu işi, benim için önemli olan reklam filmini yöneten insanın profesyonel olarak düşünmesi ve hareket etmesidir. Zaten yönetmenimiz bu işe ciddi bir bakış açısıyla yaklaşmış...

Daha iyisi olur muydu, elbette ki olurdu, iyi bir ışık ekibi, kamera ekibi, görüntü yönetmeni ve elbette ki profesyonel oyuncularla...

Söz ile daha iyisini yapabilenler her zaman olur ve olacaktır, bizim meşhur bir ata sözümüz var "laf ile peynir gemisi yürütmek" diye...

Kısacası, tebrikler Erkan NEHİR!

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Stilt_Skin
Aslında amaç oydu. Fakat hava güneşli de olsa hatırı sayılır bir soğuk vardı ve sahil de boş olduğu için yaz kıyafetli bir çocuk tek başına sırıtır diye düşündüm.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@danisman
Kesinlikle katılıyorum.
Hatta reklamdaki birtakım eksiler tamamen ilk madde ile doğru orantılıdır :)
2-3 saat süren bir çekimi 45 saniyeye indirmek gerçekten zormuş. İnsan denemeden bilemiyor. Tabii eksiklikler tecrübe ile anlaşılıyor ve farkediliyor.
Bu arada bunca şeye rağmen benim sonradan gözüme çarpan bir çekim hatasını hala kimse bulamamış anlaşılan. :)
Bakalım ilk kim farkedecek ... :D

Yukarı Alt