İlk Tipografi Çalışmam

Arsenal

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ilk kez bir tipografi çalışması yaptım...
Yorumlarınızı bekliyorum :D

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Hep böyle bir çalışma yapmak istemişimdir :) ama işçiliği çok ince ve bolca vakit lazım...

Elinize sağlık.

Arsenal

Üye
Tepki
0
@Kerim ÖKSÜZ

Teşekkürler evet baya bir zaman aldığı ve zahmetli bir iş olduğu doğru ama Tipografi'ye
bayılıyorum ;)

KADIKIZI

Üye
Tepki
0
bizim zamanımızda tipografi denince oturur şekli şemali ve bir örnegi olmayan harfler çizmeye çalışırdık ... hey gidi hey adam yapıyorlar artık :D her ne kadar tipografi ile olan baglantısının sadece harfler oldugunu zor anlasam da :p ellerinize sağlık.

Ozgul

Üye
Tepki
57
Çok karışmak istemedim ama çalışmada tipografi diyemediğim bir şey var. Bu konuda bilgili arkadaşlar daha iyi yorumlayacaktır.

Emeğinize sağlık.

vberk

Üye
Tepki
4
Ellerine sağlık;emeğine sağlık diyorum. Çünkü buna emek harcamışsın...
Fakat bu bir tipografi değil bence. Tipografi nasıl yapılır bilmiyor olsamda, neyin tipografi olduğunu ayırt edebilirim.Bir tipografi de öncelikle yazdığın yazılar veya harfler belli olmalı, okunmalı yazılar. Yani çalışmaya bakan "şuradae var;şurada da a" diyebilmeli. Onun dışında hep aynı yönde yazılar yazmamalı; Gölge ve ışığa göre fontun boyutunda değişikliler olmalı...

Tabi ilk çalışmayla "hemen bunu yapacaksın" da demiyorum ben; fakat bunu yapabilen biri kenidini biraz daha geliştrerek bu saydıklarımıda yapabilir diye düşünüyorum.

Yeni çalışmalarla daha iyisini bekliyorum.

Örnek çalışmalar...

Arsenal

Üye
Tepki
0
Teşekkürler vberk ama sizin bu göstermiş olduklarınız yanında benim yaptıklarım çok basit duruyor.
Yeni başlamış olduğum için daha kendimi çok geliştirmem lazım bu konuda sizin koyduğunuz görsellere çok yakın bir çalışma yapıyorum fakat işden zamanım az olduğu için evde devam ediyorum en yakında foruma koyacağım..

Yukarı Alt