İllustrator Layer

Tepki
0
Merhabalar,

Uzun zamandır illustrator kullanıyorum.

Önceden pek sorun olmuyordu fakat şuan gerekliliğini hissettim.Çalışırken yaptıklarım layer olarak kaydedilmiyor ( photoshop'taki gibi )

Bunu nasıl sağlayabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim.Kolay gelsin herkeze

gezegen

Üye
Tepki
16
Vektör tabanlı programlarda, piksel tabanlıların aksine, kullanıcı özellikle katman oluşturmadıkça, yapılan çalışmalar tek ve aynı katmanda toplanır. Her nesnenin ayrı katmanlarda olmasını istiyorsan, nesneyi oluşturmadan önce yeni bir katman oluşturmalısın. Benzer nesneleri tek bir katmanda ya da katman grubunda da toplayabilirsin. Örneğin, bütün çizimler tek bir "çizim" isimli katmanda ya da katman grubunda; metinler, "metin" katmanında ya da katman grubunda, vs.

Tepki
0
@gezegen

Dediğin şeyleri bende biliyorum.Bu konuda amatör değilim.Fakat elle oluşturmak yerine otomatik oluşturma gibi bir şansımız yokmu ?

effex

Üye
Tepki
3
"Photoshoptaki gibi" demişsiniz Photoshopta da layerler manuel oluşturulur otomatik değil...

Gezegen arkadaşımız sorunuza yanıt vermiş photoshoptaki gibi :), amatör ya da acemi olduğunuza dair herhangi bir yazı yazmamış!

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
@Hakan Dağdeviren

İnanılmaz şu an "Açıl Layer Açıl! dedim ve katman oluştu. Çok teşekkür ederim Hakan Bey. :D

yaxin7

Üye
Tepki
0
bu konu da çözüm bulan varsa burada açıklarsa çok sevinirim. Aynı problemi bende yaşıyorum.

Furkan Çınar çözüm bulduysan buraya yazarmısın

tşkler.

Yukarı Alt