Illustrator Sorularınızı Bu Başlığın Altında Toplayalım

Durum
Konu kapatılmıştır.

onurcan

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ıllustrator araç paneli detaylı anlatımı ve kullanımı gösteren bir kaynak var mı?

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@bhfo38

Forum Kuralları;

10-) Tüm ticari kaygı güden mesajlar, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı,
paylaşımı yapılması yasaktır. Türk ve yabancı menşeeli sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak Lisansla koruma altına alınmış programların crack / seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

17-) Sitede lisanslı program, crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır.

33-) Yukarıdaki maddelere uymayan üye kendi isteği ile Grafikerler.org forumundan uzaklaştırılmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla Grafikerler.org yöneticileri hiç bir üyeyi kendi şahsi görüşleri ile ilgili olarak üyelikten men etmezler. Uzaklaştırılan her üye kendi rızasıyla uzaklaştırılmayı kabul etmiştir. Bu uzaklaştırılma dışında üye yönetimin insiyatifi ile sadece sözlü uyarı alabilir. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Siz değerli üyelerimizin de bu konuda bizlere katıldığınızı düşünerek, form kurallarına anlayışla yaklaşacağınıza, bizlerin uyarılarına gerek kalmadan, üzücü olaylara sebep vermeden bu konuya çözüm getireceğimize inanıyoruz.

yukarıda sizlere belirtmiş oldugumuz sebeplerden dolayı, kurallara uyum sağlayamayan arkadaşların, uyarı yapılmadan, forumla ilişkileri kesilecektir.

Designerrr

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bana Illustrator ****** script lazım (mac)
yada ücretsiz ean 13 ve ean 14 barkod oluşturabileğim bir barkod programıda olabilir. (Mac e kurulacak).

En son ********** programını kullanıyordum, lisans sorunundan dolayı kaldırdım 299 $ vermek istemiyorum.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Designerrr

Forum Kuralları;

10-) Tüm ticari kaygı güden mesajlar, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı,
paylaşımı yapılması yasaktır. Türk ve yabancı menşeeli sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak Lisansla koruma altına alınmış programların crack / seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

17-) Sitede lisanslı program, crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır.

33-) Yukarıdaki maddelere uymayan üye kendi isteği ile Grafikerler.org forumundan uzaklaştırılmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla Grafikerler.org yöneticileri hiç bir üyeyi kendi şahsi görüşleri ile ilgili olarak üyelikten men etmezler. Uzaklaştırılan her üye kendi rızasıyla uzaklaştırılmayı kabul etmiştir. Bu uzaklaştırılma dışında üye yönetimin insiyatifi ile sadece sözlü uyarı alabilir. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Siz değerli üyelerimizin de bu konuda bizlere katıldığınızı düşünerek, form kurallarına anlayışla yaklaşacağınıza, bizlerin uyarılarına gerek kalmadan, üzücü olaylara sebep vermeden bu konuya çözüm getireceğimize inanıyoruz.

yukarıda sizlere belirtmiş oldugumuz sebeplerden dolayı, kurallara uyum sağlayamayan arkadaşların, uyarı yapılmadan, forumla ilişkileri kesilecektir.

gezegen

Üye
Tepki
16
@Designerrr

Tamamen açık kaynak ve ücretsiz Inkscape vektör çizim programıyla diğerlerinin yanısıra EAN5, EAN8 ve EAN13 barkodlarını tek tuşla oluşturabilirsin. Windows, Mac ve Linux platformları için kurulum dosyalarını http://inkscape.org/download/?lang=en adresinden indirebilirsin.

gezegen

Üye
Tepki
16
@koobe

İlk olarak Edit->Preferences->Selection and Anchor Display penceresinde "Snap to Point" seçeneğini kontrol et. Seçili değilse, seç; seçili değeri çok büyükse örneğin "20 px", bu değeri düşür. Örneğin 2px'e.

İkinci olarak menü'den View->Snap to Grid ve View->Snap to Point seçeneklerini kontrol et. Seçili değilse, seç.

Son olarak, Edit -> Preferences -> Smart Guides penceresinde, altta, Snapping Tolerance'ı kontrol et. Bende 4 point.

gezegen

Üye
Tepki
16
@koobe

Videoyu tekrar izledim. 7. ve 10. saniyelerde, mavi renkli kontör, fareyle sürüklemeyi bıraktığında şeklin alacağı pozisyonun tam da kırmızı, büyük şekille çakışacağını gösteriyor. Tabi siyah şeklin sol alt sivri ucunu, kırmızı şekille en solda çakıştırmak istediğinden hareketle söylüyorum. Sanki sürükleme ve bırakmayla ilgili sorun yaşıyormuşsun gibi geliyor. Bundan başka ne yapmak istediğin, neyi nereye hizalamak istediğin de pek açık değil. Mıknatıslı yanaştırma/hizalama seçeneklerini de kontrol ettiysen (ki videounda, dediğim gibi, 7. ve 10. saniyelerde de görüldüğü gibi pek sorun yok gibi) ya sürükleme/bırakmada bir sorun var ya da aslında hiçbir sorun yok ama ne yapmak istediğin anlaşılmıyor.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt