iMac tasarım için yeterli midir?

pmedya

Üye
Tepki
0
Merhabalar, umarım konuyu doğru nokta'da açmışımdır. Çok araştırdım ama net bir yer bulamadım maalesef..
Katalog, broşür tasarımı yapabileceğimiz bir pc istiyoruz bir arkadaşımda iMac mevcut fakat bizim işimizi görür mü emin değilim, bu konuda sizlerinde yorumlarından tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum, şimdiden teşekkür ediyorum...

Bahsi geçen iMac'in özellikleri;

1.8 GHz G5 İŞLEMCİLİ 1.5 GB DDR SDRAM 150 GB HARDDİSK + 512 MB EKRAN KARTI

umarım bizim işimiz görür :)

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Öncelikle konu yanlış yere açılmış, taşıdım doğru yere.

Tasarım ile performans ilişkisi göreceli bir kavramdır. Örneğin 3D çalışırsanız tabi ki bu sistem size yetmez. Ha normal Freehand de çizim yapacaksanız yeter de artar. Photoshop için de yeterli. Corel de ufak çaplı işler ( Logo, kartvizit, v.b ) için yeterli fakat büyük çaplı işler için takılmalar olacaktır.

Önerim Mac yerine PC kullanman.

Sistem olarak önerim ;

CPU : İntel Core i7 2.90 Ghz
RAM : Corshair 8 GB PC3 DDR3 1333 Mhz
GPU : ATI Radeon 6970 2 GB
HDD : 500 GB 5200 Rpm
MONİTÖR : 22" LED

İyi Forumlar.

merett

Üye
Tepki
0
Sistemler göreceli kavramlardır. Yapacağınız işe göre değişir. Ama grafik kartı olarak kesinlikle nvidia marka öneririm. Hem driverları daha sorunuz hemde kişisel olarak daha iyi çalıştıklarını düşünüyorum. i7 üst seviye bir işlemci, mümkünse 16 gb, değilse 8 gb ram olmalı. Onun dışında PC/MAC seçimi size kalmış. sonuçta mac'te uzaydan gelen donanımlar kullanmıyor. Bildiğiniz donanım ürünleri mevcut içinde. Mac'in performansı aynı donanımlı pc'ye göre daha yüksek sadece... Sebebide ufak donanımsal farklar ve işletim sistemi o kadar....

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
@merett

Mac ortamının ufak bir farkını da belirtmek istiyorum. Mac ortamı her programı açmaz. Mesela Corel'in Mac için bir yazılımı yoktur malesef. Sorun yaratabilir.

İyi Forumlar.

Yukarı Alt