İndesign Cs6 yazı alanı sorunu

Funlu

Üye
Tepki
7
Arkadaşlar Cs 5.5 de yazı alanını daraltıp açtığımızda yazı şekle göre akıyordu nasıl sığacağını görüyoruz. Ama cs6 da bunu bir türlü göremiyorum metin alanını küçültüp büyültüyorum ama yazılar şekle göre akmıyor ama mous u bırakınca geliyor yazı. Biraz karışık oldu heralde resim koyayım alta belki anlarsınız....

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Funlu

Resime göre konuşuyorum; Sanki bana metin kutusu içine yeni bir metin kutusu yapıştırmışınız gibi geldi. (mask gibi) O yüzden içerideki asıl metine etki edemiyorsunuz. Bir bakarmısınız?

Funlu

Üye
Tepki
7
@GürhanErkal

Hayır abicim o benim çektiğim alan 2. bir alan değil yani. Normalde yani cs5.5 de metin alanını yada resimi büyültüm küçülttüğümüzde ona göre yazı akar ama cs 6 da mous u bırakmadan bu olmuyor ve yazının nerde biteceğini anlayamıyoruz.
Mesala aşağıdaki resimi elma+shift ile köşesinden tutarak büyülttüm fakat mousu bırakmadan resimin ne kadar büyüdüğünü göremiyorum. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir?

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Funlu

Preferences'e girin, interface-Options-Live screen drawing ayarını immediate yapın.

Funlu

Üye
Tepki
7
@GürhanErkal

Abicim çok çok teşekkür ederim sırf bu sorun yüzünden tekrar cs5 e dönecektim. Yolda para bulmuş kadar sevindim şimdi :)

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Funlu

Ben normalde 5.5 kullanıyorum derginin editörüyle arada kopukluk olmasın diye. Sen söyleyince bir bakayım dedim. Bu ayar eski sürümlerde de var ama standart olarak alıştığımız şekilde geliyordu. Bunda böyle bir şey yapmışlar nedense.

Yukarı Alt