indesign hakkında sorularınız için

Tepki
0
ben indesign programını versiyon 1 den beri kullanıyorum şuan 5. versiyon yani CS3 var. Hepsinde mantık aynı bu tür programları hergün kullanarak ve kurcalayarak daha iyi öğrenebilirsiniz. Ben 2005'den beri kullanıyorum. Her türlü sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışağım. Kolay gelsin.

Tepki
0
Merhaba,
.ini dosya uzantılı olduğunu söyledikleri bir indesign dtp işi var.Ama benim bildiğim .ind indesignın uzantısı. indesign da böyle bişrye var mı? Yardımcı olaursanız sevinirim.

Tepki
0
Quark Express doyalarını indesign da açmak için gerekli olan Q2ID V3 programına nasıl ulaşabilirim arkadaşlar.Gerçi buradada hiç cevap verilmiyor ama yazamış olayım ben yinede.

aysen

Üye
Tepki
0
arkadaşlar indesign programına yeni başlıyorum. indesign clipartları corel vb. pogramlar gibi parçalıyormu ? Benim anladığım kadarıyla hepsini resim olarak tanıyor parçalamaya izin vermiyor. Bilginizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

mercan

Üye
Tepki
0
Selamlar.

İndesign'da yeniyim

Şimdi bir kitap hazırlıyorum. Word'ten metni import ettim. Malumunuz; metni sadece bir sayfada gösteriyor sonraki sayfalara akıtmıyor. Şablon sayfalardan ne kadar uğraştıysam metni tüm sayfalarda otomatik olarak akıtamadım. Elle bir sayfadan öbürüne teker teker akıtmak da zor olur. Kısacası benim istediğim: yeni açtığım 200 sayfalık bir dosyaya metni yapıştırdığımda son sayfaya kadar otomatik olarak akıtsın.

Yardımlarınız için teşekkürler...

mercan

Üye
Tepki
0
@mercan

Sorunu çözdüm arkadaşlar.
merak edenler için sorumun cevabını veriyorum:
Metni bir kareden başka kareye akıtırken "shift"e basılı tutarak yaptığınızda metin otomatik olarak yeni sayfalara akıyor -gerekirse yeni sayfalar ekleniyor-

mercan

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar.

İndesign cs3, 5.0 sürümünü kullanıyorum.
Hazırladığım kitapta bol miktarda dipnot var. Bazı paragrafların son bir satırları sonraki sayfaya geçiyor. (Genelde paragrafların son kelimesinde dipnot başvurusu var) Taşan kelimelerle birlikte bir kaç satır daha seçip bölünmez tire uyguladığımda bazen sorunu düzeltiyor (son satırı önceki sayfaya; ya da seçtiğim satırları sonraki sayfaya alıyor) ama çoğunlukla seçtiğim bölümü siliyor...
Sanırım bunun nedeni dipnotlar... Nasıl üstesinden geleceğim bu sorunun?..

Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkürler..

mercan

Üye
Tepki
0
@mercan

Kızacaksınız ama ben sorumun cevabını yine kendim buldum. Aslında forumda kirlilik meydana getirmek istemiyorum. Acemiliğime verin. Özür dilerim...
Merak edenler için cevabı vereyim:
Sağ taraftaki paragraf penceresinin sağ üstündeki menüden "Keep Options"a giriyoruz. Açılan pencerede paragraf için istediğimiz değerleri belirliyoruz.

Tepki
6
@aysen

genellikle bu tip isleri illustratorde yaparsaniz her tur kesme bicme islemini daha soonra indesignda rahatlikla kullanabilirsiniz. Resim kesme bicme isleri cok rahat yapiliyor. Ancak dekupe dersen bunuda ps de tavsiye ederim kolay gelsin

Yukarı Alt