Indesign ile yazimiza arkaplan yapmak

mimit

Üye
Tepki
0
Merhabalar. Okuldan verilen bir ödevimle ugrasiyorum. Iki gun icerisinde bitirmem lazim. Adobe Indesign programi ile bir davetiye tasarliyacaginz davetiyemiz Old Style 1600-1900 / Bauhaus ya da Konstruktivism 1915-1930 / Pop Art ya da Punk 1950-1980. Bu ucunden bir tanesi olacak. Neyse, Ben ilk davetiyem icin Old style sectim ve yazimin arkaplanina ortacagda kullanilan kivrimli mektup efekti vermek istiyorum. yani hem ustten hem alttan iceri dogru cember seklinde kivrilmis bir efekt. Bu mektuplara ne deniyor? Ingilizcesini de bilmiyorum turkcesini de... Böyle bir arkaplan yapmak cok mu zor olur acaba sizce belki bunu gösteren basit bir tutorial bulabilirim? En azindan bu icine dogru ustten ve alttan kivrilmis mektuplarin ismi nedir bunu söylemeniz bile yeterli. Sonra böyle bir background icin tutorial aramaya basliycam. :clap2:

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470

mimit

Üye
Tepki
0
Cok tesekkurler. Dun bu sorunu hallettim. Kagidin formunu köselerinden oynayarak biraz degistirdim ve isimi gören bir arkaplan olusturdum. Aslinda en buyuk sorun ögretmenin indesign haricinde baska program kullanmaniz yasak demis olmasiydi. Onun icin de biraz sikinti yasadim ama sonunda hallettim. Cok tesekkur ederim!

Yukarı Alt