Indesign PPD sorunu

Tepki
0
Merhaba.
Windows 7 üzerinde CS6 indesign ile bir gazete hazırladım. Print aşamasında HP 5200 yazıcıma PPD ekleyemiyorum.

Print penceresinde yazıcı seçimi adımında "HP 5200 PCL 5" yazıcmı seçiyorum ve alt kısımda PPD görünmüyor. PPD dosyasını nasıl ekleyebilirim.
Bu konuda yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

gezegen

Üye
Tepki
16
InDesign'dan doğrudan yazıcıya dosya göndermede PPD gerekli değil. Gerekli diğer ayarları yaptıktan sonra doğrudan bastırabilirsin. Ben, programdan doğrudan bastırmayı tercih etmem. İşi bir adım uzatsa da, pdf üzerinden gitmekte yarar görüyorum.

gezegen

Üye
Tepki
16
Pardon! Soruyu yanlış da okumuş olabilirim. PPD'yi görememen normal, yazıcıyı göremiyor ve seçemiyorsan, o zaman yazıcın sistemde tanımlı/kurulu değildir, ki bunun indesign ile ilgisi yoktur. Eğer yazıcıyı görüyor/seçebiliyorsan, bir önceki mesajım geçerlidir.

Tepki
0
İlginiz için teşekkürler Gezegen.
Yazıcıyı görebiliyor ve seçebiliyorum. Sorunum, yazıcıyı (HP LaserJet 5200 UPD PS) seçtikten sonra PPD kısmının boş kalması. Bu da bazı işlemleri kısıtlıyor. Mesela "Flip" (ters baskı) işlemi aktif olmuyor. Aydingere ters baskı alamıyorum.

gezegen

Üye
Tepki
16
Adobe PDF'i seçip önce "Ters" olarak pdf kaydederek sonra bu pdf'i aydıngere düz bastırmak yolunu izleyebilirsin.

Ben kısaca bir bakış fırlattım ilgili sitelere. Yazıcın kurulu ama ppd görünmüyor, sorun bu anladığım kadarıyla.

Burdan:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?prodNameId=1137937&lang=en&cc=us&taskId=135&prodTypeId=18972&prodSeriesId=1137934

sürücüyü indirip yeniden kurmayı denesene. Ya da elindeki CD'nin içinde klasörlerin içinde ilgili PPD'yi bulmayı dene. Yoksa, ya da bulamazsan;

burdan

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=1137937&prodTypeId=18972&prodSeriesId=1137934&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=2020

linux versiyonunu indir. Arşivi aç, ppd'yi bul.

Bulduğun ppd'yi

c:\windows\system32\spool\drivers\x64\3

dizinine kopyala. (Bu dizinin en son kısmı değişiklik gösterebilir sende.)

Şimdi indesign'da görebilmen lazım.

Yukarı Alt