Indesign'da bir görselin etrafına yazı yazabiliyormuyuz?

eksekias

Üye
Tepki
0
Öncelikle yeni bir üyeniz olarak ,herkeze merhabalar. Benim sorum Indesign da bir görselin etrafına yazı yazabilmek hakkında.
Önceden photoshopta çalışılmış bir görseli Indesign da Place yaptığımda arkası beyaz kare olarak geliyor ben onun o şekilde değilde direk olarak gelmesini istiyorum ki aralarına da yazı yazabileyim. Bunun için acaba photoshopta bir kayıt ayarı yada farklı bir şey mi yapmak gerekiyor.Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Tepki
3
öncelikle hoşgeldin psde kayıt yaparken dekupe ettiğin resimin pathini kayıt et sonra path bölümündeki küçük oka tıkla açılan yerde clipping path simgesini görcen oraya tıkla ve psd olarak kayıt et sonra indesignde kullan

eksekias

Üye
Tepki
0
@gokhan_5

İlgilendiğin için çok teşekkürler ancak ps de pathinin kaydı nasıl oluyor?

Tepki
3
konuyla ilgili mutlaka sitede ders vardır incelemeni öneririm çok daha rahat yapabilirsin ozaman

eksekias

Üye
Tepki
0
Bu arada sorumun cevabını buldum merak eden arkadaşlar için yazıyorum:

önce dekupe ettiğimiz resmi paths sekmesindeki küçük oktan girip make work path i seçip isim veriyoruz sonra tekrar o küçük oktan girip Clipping Path i seçip ok diyoruz ve Tif olarak kaydediyoruz Böyle yaptığımız zaman arkaplanı olmadan geliyor.

Kendim sordum kendim cevapladım :)

Yukarı Alt