İndesign'da Görseli Yazılara Kilitleme

sultan28

Üye
Tepki
0
Merhaba, ben indesignda kitap calışıyorum ve bir sürü fotoğraf var. Kitap sahibinden yazılarla ilgili düzeltmeler geldikçe fotoğraflar kayıyor dağınık olarak. Fotoğrafların kaymaması için yazılarla birlikte nasıl kilitleyebiliriz acaba? Yani yazı ilerleyince fotoğraf da ilerlesin istiyorum. Bana bu konu da yardımcı olursanız sevinirim...

Şimdiden teşekkürler.

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@sultan28

Sorununuzun çözümü basit. REsmi copyalayın ve metin alanının içine yapıştırın artık metine dahil olduğu için istediği kadar kayma olsun ait olduğu yazıya göre resimde metinle birlikte kayacaktır.

sultan28

Üye
Tepki
0
Teşekkür eredim, evet dediğiniz gibi yaptım oldu, fakat bu sefer de görselin kenarındaki yazılar alta kaydı...

sultan28

Üye
Tepki
0
Dediğiniz gibi resmi yazının içine kopyaladım, sonra fareden sağ tıklayıp, Anchaned Object-Options açtım, ordan değerleri girdim, tamam dedim. Fotoğraf sabit yerde kaldı ama yazılara enter vurunca foto ilerlemedi bu sefer....

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@sultan28

Anchaned Object ile uğraşmanıza gerek yok resmi metin alanına kopyaladıktan sonra resmin üzerine tıklayın hemen üstünde gemici çıpası gibi bir nesne belirir bundan sonra normal text wrap ayarlarını kullanarak ittirmeleri verebilirsiniz ayrıca eğer resmin kadrajıylada oynayacaksanız yine resim seçiliyken normalde yaptığınız gibi çerçevesini sağa sola çekmek suretiyle ebat ayarı yapabilirsiniz. * günde bir metinleri güncellenen sayfa yerleri değişen ve 430 resimden oluşan bir faaliyet raporunu bu şekilde gönül rahatlığıyla yaptım.

sultan28

Üye
Tepki
0
Merhaba. Ben indesign'da brosür yapıyorum ve baslıkların altına renkli şeritler koyuyorum. O şeritleri baslıklara kilitlemek istiyorum, çünkü yazılarda düzeltme yapınca başlıkların seritlerle birlikte ilerlemesi için... Yukarda anlattığınız gibi yaptım, oldu fakat baslık seritin altında kalıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@sultan28

Şeritleri ayrı bir layera alıp altta bırakmayı denediniz mi?

Yukarı Alt