İnternet Kullanıcılarının Dikkatine ! ! !

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
3 Nisan 2008
Mesaj
2.630
Tepki
89
1. bir yere üye olduğunuz, bilmem kaç tane e-posta gönderdiğiniz için fidan falan dikilmez!

2. bir yerlerde oy kullandığınız için türkiye'de bir kanun teklifi yasalaşmaz!

3. bir e-postayı 10-50 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine gelmez! dileğinizin olması için çalışmanız gerekir (bazen bu kadar postayla tam tersi olur; o kadar adam size beddua eder ki, 'bu işlerim niye sarpa sardı yahu?' diye düşünür durursunuz).

4. bir e-postayı gönderdiğiniz kişi sayısına göre microsoft veya aol gibi firmalar size para yardımı falan yapmaz! nefes aldığınız için size para ödeyen oldu mu şimdiye kadar? eee?

5. microsoft servetini falan dağıtmıyor arkadaşlar! manyak mı bunlar?

6. lc waikiki satılmadı!

7. domino's pizza domuz yağı/eti kullanmıyor! ayrıca meyveli yoğurtlarda da domuz yağı iğrenç olur!

8. gerçekte yardım bekleyen yanmış bir çocuk yok. varsa da aynı çocuk geçen sene zaten bir kez yanmıştı!

9. hastanede kan bekleyen öyle bir vatandaşımız yok! varsa bile kan e-posta ile istenemeyecek kadar acildir.

10. coca cola'yı tersten okuyup 'la kabe' görebiliyorsanız, barkodlardan yemek tarifi de okuyabilirsiniz.

11. doları katlayınca pentagonun yanmış resmi oluyormuş. az daha katlayınca ikiz kulelerin yanmış şekli çıkıyormuş. dolar, pentagon ve ikiz kulelerin inşasından çok daha önce şu andaki halini almış ama, ne gam, değil mi? :)) bir şeyi yeterince sündürürsen her şeye benzer zaten!

12. 'bu e-postayı sana yollayana da yolla. dostluğumuz pekişsin!' diyenlere sesleniyorum. aynı e-postayı göndermeyin. başka şey yollayın kardeşim!

13. nike logosunda aslında allah yazısı gizliymiş. biz baktık. göremedik :)

14. türk polisi e-posta trafiğini takip etmiyor! ortada yeterince 'trafik' var zaten!

15. sinemada koltuğumuzun altına aids virüsü taşıyan iğne yerleştiren psikopatlar varmış ya; işte onlar yok aslında.. öcü o öcüüü...

16. biri sizi kafaya takmışsa ondan bir zarar görme riskiniz görece yüksektir. fakat fazladan telaşa gerek yok; size birinin zarar verebilmesi için msn kullanmak gerekli değildir :)

17. msn paralı olmuyor. logo mogo maviyken yeşile veya mora dönmüyor. bir yere tıklamanız da gerekmiyor!

18. erkek milletini yeren, kız milletini öven mailler erkeklerin icadıdır. maksat kızların msn adreslerini topalamaktır arkadaşlar!

19. israilli bilim adamlarının sivri sinek dna'sıyla oynayıp süper kan emici, on kat daha dayanıklı hale getirdiği ve komşu ülkelerin türkiye de dahil dna haritasını çıkartmakta kullanacağı casus sivrisinek olayı... tabi mesajın sonlarındaki damarlamızdaki asil kanı kirletmeye yönelik böyle bi girişimi kemalist gençliğin asla kabul etmeyeceği vurgusu, karşılıklı akıl sağlığı dilekleriyle vedalaşmamıza yol açmıştır.

20. 1987'den beri dolaşan e-posta diye bir şey yoktur. zira o yıllarda e-posta yoktu!

21. klavyemizdeki 'w, h, k, ğ' tuşları paralı olmayacak. yormayın kendinizi!

22. petrol rezervlerimizin üzerine amerika civa döküp kuyuları kapatmış. arkadaşlar, bu mesajı hababam göndereceğinize bi kova kapıp civaları boşaltın madem! malum, cıva sıvı bir madendir. tamam ağır, ama sıvı!

23. rus hackerler türk hackerlara savaş falan açmadı. açsa da ucu bize dokunmaz! siz hacker mısınız?

24. sizi kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. faturasını falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geçiremez! yapana da helal-i hoş olsun derim, ne diycem?!

25. mars'ta uzaylı falan yok, taş onlar taş! kalanı da fotoşop...

26. ona buna yönlendirdiğiniz mesajları takip edebilecek bir teknoloji yok; buna gerek de yok!

27. gıda maddelerinin içindeki e kodlu katkıların hepsi avrupa birliği standartlarına uygun doğal katkı maddeleri; siyanür falan yok yani... mesajda 'en tehlikeli e' denen e330 ise bizzat limon tuzu (sitrik asit) be arkadaşımmm! en fazla ekşidir yani!!!

28. herhangi bir mesajı tıklayarak iletmek (forward etmek) eylem koymak değildir; size yanlış öğretmişler. arada başka şeyler de okumak, araştırmak lazım. bi de o koltuğun üzerindeki şeyinizi arada bir oradan kaldırmak...

29. tayyip erdoğan'ın oğlu arabasıyla şarkıcı falan ezmemiş; deniz baykal falanca örgütte ajan olarak bulunmamıştır. onların cürmü kendilerine yeter zaten!

30. kentucky fried'ın tavukları normal tavuktur; hatta buradakiler bizzat banvit'dir. o gönderdiğiniz resimler ise sadece yolunmuş tavuklardır! boşuna korkmayın...

31. sevgiyi göstermek için mailden başka yollar da vardır; en azından kalkıp bi ziyaret, olmadı telefon edebilirsiniz.

32. kimse kimseye 10.000 tane beleş tekerlekli sandalye vermemiştir; verse bile emaille dağıtılmasına hacet yoktur.

33. falanca ankette istanbul'u en baba şehir, atatürk'ü en büyük lider olarak tıklama yarışına girmek, sizi ve bizi ancak komik yapar; biz hariç herkes buna güler zira.

34. bilmemne tantralarından, yogi özdeyişlerinden hikmet forward edeceğine, atandan dedenden nasihat almaya bak; onlarda neler var!

35. powerpoint programı, düz yazıyla da gayet güzel yazabileceğiniz lüzumsuz bilgileri bıktırıcı ses ve hareket efektleri eşliğinde arka arkaya dizip milletin mesaj kutusunu şişirmeniz için icat edilmemiştir.

36. bor, toryum, nomibyum ve diğer bir ton garip elementin tonlarcasının üzerinde oturduğumuz doğru olsa bile, onlar yer altında para etmiyor; siz mesaj gönderdikçe de yerden çıkarılmıyorlar. bana değil, jeologlara falan gönderin, ne bileyim!

37. time dergisinin anketini önemsediğiniz kadar ailenizi, eşinizi, dostunuzu önemseseniz, kimsenin bir derdi kalmaz kanımca!

38. gönderdiğiniz 'dostluk' mesajlarının adres satırındaki 1500 dostunuzdan biri olmak bana kendimi hiç bir şekilde 'özel' hissettirmiyor, bu böyle biline!

39. kola almayınca amerika'yı boykot mu ettiğinizi sanıyorsunuz? afferim size!

40. göbekten uçurtma bin tane komplo teorisi gönderiyorsunuz, kaynak sorunca küsüyorsunuz! olmuyo ama böyle...

41. danone'ler çocuğunuzu geri zekalı yapmaz.. ama bu tip mesajlar hem sizi hem de çocuğunuzu geri zekalı yapabilir...

42. türklük gibi şeyler maille belli olmaz. diyelim ki oluyo sizin o maili forwardladığınız zaten biliyo sizi boşuna zaman kaybetmeyin...

43. iletilerin konu kısmında ne kadar FW FW FW FW İLT İLT İLT İLT FW var ise o kadar ayıp ettiniz.

SEVGİLER
 

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
19 Ağustos 2007
Mesaj
1.588
Tepki
39
38. gönderdiğiniz 'dostluk' mesajlarının adres satırındaki 1500 dostunuzdan biri olmak bana kendimi hiç bir şekilde 'özel' hissettirmiyor, bu böyle biline!

:D
 
Yukarı Alt