İzinsiz Kullanılan Logo

L3ON

Üye
Tepki
0
Merhaba, bir grafik firmasının sahibi beni freelance olarak işe alacağını, işleriyle ilgilenemediğini ona geldikçe bana paslayacağını söyledi, ancak işin öncesinde kendisine ait 2 adet firma için 2 logo tasarımı istedi ve değerlendireceğini ona göre iş vereceğini söyledi. Tüm bunlar sözlüydü, daha sonra aradan bir zaman geçti ve çalışmaların ne durumda olduğunu soran bir whatsapp mesajı attı ben de birkaç gün sonra çalışmaya başlayıp kendisine gönderdim. Her iki çalışmayı da illustrator ü pek bilmediğimden photoshop üzerinden yapıp psd olarak kaydını aldım ve kendisine gönderdim. İkisini de beğendi ve sanırım marka tescilini bu logolar üstüne yaptırdı ancak aradan 4 ay geçmesine karşın herhangi bir iş vermedi, sorduğumda da öteleyip durdu. Kendisinden, iş vermediğine göre logoların ücretlerini talep ettim ancak herhangi bir yanıt alamadım. Bu durumda ne yapılabilir, savcılığa mı başvurmalıyım? Tecrübeli arkadaşlar/abiler yardımcı olursa memnun olurum.

semkvkl

Üye
Tepki
0
Böyle durumların karşısına geçmek için ya paranın yarısı önceden alınmalı ya da yapılan işi karşı tarafa atarken çalınmaması için bi iz bırakmanız arkaya silik bi şekilde adınızı yazmanızı öneririm. Şu an pek bir şey yapılacağını sanmıyorum..

Yukarı Alt