Kendimi Nasıl Geliştirebilirim Yardım Lütfen :'(

Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar Ben Yazılımcıyım yeni bir okey oyunu yapmak istiyorum ama tasarımda yeteri kadar iyi değilim işin gerçeği grafiklerle çalışacak para'da yoq :s kendim yapacam dedim yanlız tasarım konusunda çok eksiğim var

kendi çizimlerim incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız :)
1.

2.

Ben Aslında Grafiklerimin Şoyle Tek Tonda Olmasına Kıcığım :(

Bana Kendimi NAsıl Geliştireceğimi Söyleyin Gerisini Ben Hallederim :grafikerler:

Tepki
67
Kendini geliştirmek istiyorsan önce Türkçe'den başlayabilirsin. Burası chat ortamı değil. Bu bir, ikincisi ise yazılımcı mısın, grafiker mi? İkisi farklı alanlar.

Tepki
0
@Murat Güler

Bu Ne Perhiz Bu ne Lahana Turşusu

Ben Sana Ne Soruyorum Sen Bana Ne Söylüyorsun :mad:

Ben Yazılımcıyım Ve Bir Yazılımcı, Webmaster, Gamemaster vs.. Her Zaman Grafik Tabanlı Window, Linux, Machintosh, Pardus vs.. Programları Yaparken Grafiklere İhtiyaç Duyar.

Bende Yazacağım Okey Sistemim'in Grafiklerinin Profesyonel Şekilde Olması Ve Grafik İle Olan Bağımın Biraz Daha Kuvvetli Olabilmesi İçin Size Kendimi Nasıl Geliştirebileceğimi Sordum(Bu Konudaki Bilgilerinize Güvenerek) Ama Bu Afaki Tutumunuz Ve Kendini Bilmez Tavırlarınızla Zaten Benim Kişiliğime Ters Olduğunuz İçin Sizden Öğreneceğim Pek Bişey Olmadığına Karar Vermemi Sağladı Zaten Boyle Bir Kişilikten Öğreneceğim Bilgi İle Çizeceğim Resim 5 Kuruş Etmez

Sanatçı toplumda uzun çabalardan sonra alnında ışığı hisseden ilk kişidir(Atatürk)

Sende Işık Görmedim..:mad:

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Sayın yazilimci21;

Forum olarak Türkçe'yi msn muhabetti dilinden mümkün olduğu kadar kurtarmak ve dilimizi düzgün kullanma çabasındayız.
siz ''yok'' yerine yoq yazmışsınız, şoyle, kıcığım... gibi kelimeleri sanırım aceleden yazmışsınız, cümle içinde kelimeleriniz büyük harfle başlıyor... Sayın yöneticimiz doğal olarak bu konuda size sitem etmiş..

İkinci husus ise, siz diyorsunuz ki ben yazılımcıyım, grafik bilmiyorum bu işi nasıl yaparım, öğretin gerisini ben hallederim..

Benim size bir önerim var ; Gelin siz bana yazılımcı nasıl olunur ve yazılımın püf noktaları nelerdir, anlatın ben de size grafiker nasıl olunur grafik yapmanın püfleri nedir anlatayım, ne dersiniz ?

Tabii ki farkındasınızdır ama ben yine de hatırlatayım ki ; bir yazılımcı olmak için uzun yıllar bir eğitim, tecrübe ve pratik gereklidir aynen grafik eğitiminde olduğu gibi, öyle ha deyince iki satırda, iki mesajda ne siz yazılımın püf noktalarını anlatabilirsiniz ne de grafik öğretilebilir değilmi ?

Tepki
0
Sayın Ahmet ALTUN;

Tarafıma bu konu sizin üslubunuzla ibrâz edilmiş olsaydı.Bende bu konuda elimden gelen
gayreti göstermeye çalışırdım ama sayın Murat GÜLER beyin tarafıma hiç bir kelime telâffuz
etmeden saldırı girişiminde bulunması(Ki ben bunu kişiliğime saldırı olarak kabul ediyorum.)
beni ziyadesiyle şaşırttı çünkü;

Zaten sayın Murat GÜLER saldırı amaçlı konuya cevap vermiştir.(Örnek : Kendini geliştirmek
istiyorsan önce Türkçe'den başlayabilirsin)
İkinci bir konu 'evet' size yazılım konusun'da bir püf nokta verebilirim.Bir yazılımcı kadar
yazdığı yazıya dikkat eden olamaz çünkü yazdığınız tek bir yanlış kelime yazılımınızda
yüzlerce hataya neden olabilir.

Örnek :
char[] ch = new char[999];//*Yeni bir karakter dizisi oluştur*//
int sayac = 1000; //*1000 değerinde bir sayı değişkeni oluştur.Buradaki 1000 hatalıdır.Çünkü ch kısmı 999 karakterlik alana
sahiptir.*//
sayac++; //*sayac değeri 1 oranında arttırılsın*//
return ch[sayac]; //*ch değerini alıcıya ilet*//

Bu örnek'ten çıkarılan bir ders olmalı bence herkes bir birinin değerini bilmeli çünkü sen karşındaki insan'a değer vermezsen yada gereğinden fazla değer verirsen illaki bir yerde hata ile karşılaşırsın.
Saygılarımla

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Güzel :)

Uslüp konusunda yönetimde aramızda konuşarak durumu gözden geçireceğimize emin olabilirsiniz..

Yardım istediğiniz konuya gelince; yazacağınız program için karakterlerin güzel olması bakımından ya konusunda deneyimli bir grafikerden yardım almanız lazım ya da ben yapacağım diyorsanız, en azından photoshop gibi bir programı kurcalayıp öğrenmeniz lazım.. Photoshopta istemediğiniz kadar seçenek ve effekt var.. Çizdiğiniz karakterlere gölge, effekt vb uygulayarak amacınıza ulaşabilirsiniz.

Sorun sadece çizdiğiniz karakterlerdeki renk monotonluğu ise, bu forumdaki adobe photoshop derslerini inceleyerek yine amacınıza ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin.:)

Tepki
0
Konuya en azından bir cevap verme nezaketinde bulunduğunuzdan dolayı teşekkür ederim.

Photoshop cs5 indirmeye başladım,ben profesyonel grafik yapmak istemiyorum sadece basit ama profesyonel görünümlü grafikler yapmak istiyorum.(Nasıl mı)

Basit bir vertex çalışması ama renklendirme muhteşem kulaklıktaki renklere dikkat ederseniz.Açık gri'den başlayarak koyuya doğru gidiyor.Buda grafiğe hoş bir görünüm kazandırıyor :)

Yukarı Alt