Kermes için El İlanı çalışmam..

Tepki
16
Buyrun arkadaşlar fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

Tepki
31
alt zeminde sarının tonu değilde ya tam sarı yada beyaz kullanmanı öneririm

daireler şeklinde yerleştirmiş olduğun resimleri biraz daha farklı boyutlarda ya biri büyük biri küçük yada küçükten büyüğe şeklinde sıralayabilirsin

kırmızıyı çok güzel kullanmışsın birazda içini canldırın mı tamam dır bence

danisman

Consultant
Tepki
30
elif hanım merhaba ;

daha az detayları olan ama daha fazla dikkat çeken bir çalışma yapmalısın. Çünkü bu çalışmada amaç insanları yardımcı olmaya teşfik etmek. Sloganın olmalı, insanların dikkatleri bu afiş üzerinde toplamasını sağlayacak. Çok fazla göz yormamalı, neticede insanlar alıp bu afişi ellerine incelemeyecekler, değil mi ? en fazla bir dakikalarını ayıracaklar bu afiş için. O zaman bu afişte yapmamız gereken şey, acele bir şekilde amacımızı ve nedenlerimizi anlatmak durumundayız. Boş verelim afişi sokağa çıkıp bir kaç kişiye bu kermesi anlatmaya çalışalım. Ne kadar zaman ayırırlar bizi dinlemek için ? 1-2-3 en fazla 5 dakikalarını ayırırlar, doğru mu ? Canlı bir anlatımda bile, karşılaştığımız kişi veya kişilerin çok etkileneceği veya dikkatini çekeceği kelimeleri çok özenle seçmemiz gerekir. Kaldı ki bu tür bir afişte hemen mesajımızı vermeliyiz, afişimize bakan mesajımızı anında algılayabilmeli. Konuyu çok fazla dağıtmadan, yapmış olduğun çalışmayı biraz daha masaya yatıralım. Ben ilk bakışta bunun bir fastfood veya büfe tarzı bir işletme olduğunu düşünebilirim mesela, çünkü çiğ köfte dikkatimi çekti, peki burada amaç çiğköfte veya diğer ürünleri satmak mıydı ? Sonra sofra ve kıyafetler dikkatimi çekti, amaç bunları sergilemek miydi ? Amaç belki bunları satmak diyebilirsin, iyi ama tüm bunları yemeyi ve tüketmeyi düşünerek buraya gelecek insanlar da çok fazla bir yardım bırakmazlar düşüncesindeyim. Tüm bu soruların yanıtı olarak ben bir yardım kampanyası afişine ulaşamadım. Umarım ne anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir. Tabi ki bunlar benim görüşlerim, diğer arkadaşlarımız ne söyler, bilemiyorum...

saygılar ...

Tepki
16
Teşekkür ediyorum öncelikle vakit ayırıp çalışmayı bu kadar detaylı incelediğiniz için. :)
Bu söylediğimi bahene olarak algılamayınız ama malesefki gerçek :) benim iş yaptığım insanlar süsü püsü çok seviyorlar. Bizde malesef tasarımları konuları dışında çalışıyoruz genellikle. Bana iş geldiğinde kermesein amacından ziyade (hoş bir tasarım olsun desenler eklensin) şeklinde bir açıklamaydı. Buı durumda bende istenileni sundum önlerine :) Ama sizin söylediklerinizi dikkate alıyorum ve bir çalışma daha yapıyorum sn. Danışman..
Tekrar teşekkür ediyorum ilginizden dolayı.

danisman

Consultant
Tepki
30
ben teşekkür ederim, çalışmalarınızı bizimle paylaştığınız için...

danisman

Consultant
Tepki
30
merhaba ;

evet şimdi çok daha amaca uygun bir çalışma olmuş. Bakalım diğer arkadaşlarımız bu konuda neler düşünüyorlar. Ben beğendim, ellerinize sağlık elif hanım ...

iyi çalışmalar ...

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
456
yorumlarıda okudum özellikle sn danışman iyi vurgu yapmış tasarım zaten sadece çiçekle böcekle süslemek renkleri uydurmak değildir değilmi? yaptığımız işin amacına da uymasıdır eline sağlık renklerle oynanabilir belki ama çok incelemye gerek yok ;)

Yukarı Alt