Kirlenen klavye

sdbz

Üye
Tepki
0
Apple kablosuz bluetooth klavyem var, çok güzel estetik bir klavye ama ne kadar özenli kullanırsam kullanayım, tuşları 3 günde bir kirleniyor. Her gün temizlesem de başa çıkamıyorum.
Şöyle klavyeye zarar vermeden (200 liraymış fiyatı :() etkili temizlik yapabileceğim bir yöntem var mı?

C@GL@R

Üye
Tepki
3
Etkili temizlikten kastınızı anlayamadım.. Çok iyi temizleme mi? Yoksa uzun süre kirlenmemesi mi? Eğer detaylı temizlik ise fiber teknolojisine sahip kalite bir bez ile saf alkol kullanabilirsiniz.. Ama kirlenmeye karşı dayanıklılık için çözüm yolu bulamıyorum.. Plastiğin genel özelliği ile bir sorundur.. Klavyenizin tam modelini belirtirseniz apple firması ile görüşüp bilgi alabilirim.. Yada sizde sorabilirsiniz..

Tepki
67
Hafif nemli bir temiz bez işini görür. Bence bu kadar vesveseli olma. Sakınılan göze çöp batar derler.
Hadi kolay gelsin.

C@GL@R

Üye
Tepki
3
Tahmin ettiğim gibi bir cevap geldi :) Plastik aksamında bir sıkıntı yokmuş. Açık renk olduğu için daha titiz olmak gerekirmiş :) Kir tutmayan plastikler çıktı.. Özellikle Led Tv'lerde kullanılıyor ama klavyede hala bu teknoloji kullanmılmıyor demek ki.. Eski usul daha sık sileceksiniz..

Yukarı Alt