kitap kapağı çalışması

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
bu çalışmanın boyutları bayaa bi küçük olduundan et olarak göremedim ama bence bir kitapta bir yazıya bu kadar çok efect verilmemesi lazım...ön kapak-üst ve alt yazıdaki gibi... eğer çalışmanıız daha büyük boyutlarda yüklerseniz, ayrıntılı şekilde yorum yapabilriiz

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@skystar_26

Neye dayanarak basit olduğunu söyleyebilirmisiniz. Basit bir çalışma olabilir, basit gördüğünüz yerleri söylerseniz daha yapıcı olursunuz.
saygılar.

Tepki
6
üstünde çalışman gerekir exorcimsn söylediği gibi bir kitap kapağında efeklerin yeterince az kullanılması göze daha hoş görünür;) eline sağLık ;)

Tepki
100
ilk gözüme çarpan sırt kısmına yazdığınız yazının çekiştirilip uzatılması.
bu tipografik bir hata ve hoş değil.
"aldatılmak" bir yazı fontu sanırım. değiştirilmesi ve daha sade bir karakter kullanılması
uygun olur, bence...
kullandığınız görsel güzel. küçük yüklendiğinden çözünürlükle ilgili bir şey diyemem.
çok farklı karakter kullanmamaya özen gösterin....
aldatmak başlan gıç mı ............................. karakterini ve rengini değiştirmeniz daha güzel.
arka kapakta kenarlara çok yanaşmışsınız.
bıçak ve cilt payına biraz daha dikkat etmelisiniz.
saygılar...

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@skystar_26

yanlış anlaşılmasın tepki değil benim yazdıklarım, buraya çalışmalrını yayınlayan arkadaşlarımıza şevklerini kırmadan yapıcı eleştiriler yapmalıyız, eleştirirkende varsa hataları , eksik yönlerini yazacağız. eminim o zaman daha faydalı olursunuz.

saygılar.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Evvela "yapıcı eleştiri" bu ne demek anlamadım (Edebiyat ihtisasım olduğu halde!).
Öte yandan tabiki de kimsenin umudunu kırmak,zedelemek değil amacımız.
Ben aksine çalışma eleştirilirse sahibinin motive olup daha başarılı işler çıkartacağına inanırım.
Eleştirinin esprisi de herkeste ayrı cereyan eder.Ben böyle dile getirdim eleştirimi.Belki kendi sebeplerimden, belki de vaktimin olmayışından.Bilemeyiz,herkeste değişkendir sebep.
Sizlere De Saygılar...
Arkadaşımıza iyi çalışmalar...

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@skystar_26

"Yapıcı eleştiri yapalım" derken şunu kastetmek istedim. eleştiri yaparken "çok basit olmuş" yerine arkadaşın hatalarını, eksiklerini göz önünde bulundurup öneride bulunabiliriz.

konu dışı: bende edebiyat öğretmeniyim.
sevgiler saygılar.

Yukarı Alt