Kurs Seçimi

Tepki
0
Sevgili grafiker abilerim, ablalarım, kardeşlerim vs....
Şimdi bir iki sorum olacak, zira aranıza yeni katıldım (katılacağım).

Temel olarak bir grafikerin, yada IT sektöründe ki herhangi bir ferdin, İlgili kurslardan alabileceği verimin ve bilginin sınırlı olduğunu düşünmekteyim. Buna Rağmen benim gibi motivasyon sorunu yaşayan fertlerinde bu tip bir lokoomotife ihtiyacı olduğuda yadsınamaz bi gerçek.

Bu bağlamda ( çok karmaşık oldu ise özür dilerim ) İsmi lazım değil ABC adam, yada adam adama gibi kursların Milli Eğitim'in Halk Eğitim Merkez'lerinde verdikleri eğitimden ne kadar farklı olabileceğini merak ediyorum.

Birde Yine konuyla ilgili Özel Kusrun verdiği sertifikamı, yoksa Milli Eğitim sertifikasımı daha geçerli. Yada hiçbiri olmadan iş görüşmesinde referans göstermek dahamı etkili olur.

Neden sorusu aklınıza gelirse, askerden geldğimdn beri işsiz olduğumdam (12ay) halk eğitimi alternatif olarak görüyorum.

Uzun yazdığımın farkındayın :p, ama affınıza sığınıyorum, az konuşan ama konuştumu konuşan bir yapım var.

Şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar

Tepki
0
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat okuduğum şeylerin beni üzdüğünü, korkuttuğumu ve soğuduğumu hissettim.

Bi ara alın mesleğiniz sizin olsun diyesim geldi. Malesef istediğim cevapları alamadığımı anlmışsınızdır. Bu kadar kapalı bir grupta olduğumu bilmek beni ziyadesi ile üzdü.

Benim istediğim bu işi öğrenmek ve amatör bir ruhla, aşk ile severek devam ettirmektir.
Sizin yaptığınız "Aba Altından Sopa" olarak tanımlanabilir. Yaşınız 24 sanırım ( yazılan doğru ise ) gençliğinize ve içinizdeki ateşe yoruyorum bu durumu.

Bu forumda, grupta, yada birlikte ( ki görünen bir birliğiniz yok ) grafik hobisi'ne diyebiliyorum ( daha fazlasına cesaret edemiyorum ) gönlünü kaptıran insanlara yardımcı olmak isteyen varsa, ben burda öğrenmek için varım. Yok hayır bizim aramızda yeterince alaylı var daha fazlasına gerek yok diyorsanız biri bana bildirsin ben de tekrar bu foruma siteye girmeyeyim.

Şimdi birileri çıkıp diyecekki " Bu Ne Asabiyet Kardeşim". Cevabını şöyle vereyim

https://www.grafikerler.org/grafiker-ve-grafik-ile-ilgili-tanimlar/9423-tasarim-bilmeyene-grafiker-denir-mi.html

https://www.grafikerler.org/grafiker-ve-egitim/10499-ideal-grafik-egitimi-nasil-olmali.html

Bu iki tartışmada okadar ağır eleştiriler altınka kalmışki "Alaylılar" , "Ku Klux Klan" taruzları gibi yaptırımlar ve uygulamalar yapılmak istenirmiş gibi.

Özellikle "Yeni Başlayan" bir gönüllüye bu yazı okutulmaz, bu sınır koymaktır zaten konudan bi haber olan kişi kendini dışlanmış hisseder. Şimdi Bu yazıları okuduktan sonra kendimi ne operatör ne başka bi sıfat yakıştırabilirim. Sizlerin yaklaşımı ile ( ki gördüğüm 10 isim kadar vardı ) sadece işportacı kaçakçı sahteci, yada daha genel olsun İllegal, yasa dışı biri gibi hissederim.

Şimdi ilk başta sorduğum sorulardan vazgeçtim, aranızda yeni bir isim yeni bir yüz yeni bir gönüllü görmek istiyormusunuz. Buna alaylı deek istemiyorum, çünkü biliyorum ki bu işi bir çok insan gönlünden gelerek, severek ve şevkle yapıyor. Biliyorumki Bu iş yapan insan Yapıtı sonrası hiç varolmamış bir şeyin ( soyut yada somut ) ellerinden çıkmış olmasını gururunu, mutluluğunu yaşıyor, bu dünyada var olması ve kendine bir yer bulması hazzını yaşıyor.

Bu Forum ile ilk karşılaştığımda, ne kadar elit bi yer olduğunu düşünmüştüm, ziraa bir okuldu ve bir umuttu. Ben bu umudumun yıkılmasını istemiyorum.

Tekrar soruyorum "Aranızda bir gönüllü istiyormusunuz"

Saygılarımla

Mehmet Metin
Otomotiv Teknikeri

Sadece okuduklarımdan çok rahatsız olduğumu yazabiliyorum ( daha önce yazdıklarım internetin azizliğine uğradı). Bunda da bir hayır vardır diyorum

Ama hak ettiğim ve istediğim cevaplar bunlar değildi ...

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Mehmet bey, size o konuları okumanızı önermemdeki amaç sizi yargılamak değildi veya biz böyleyiz ayağına denk al demek hiç değildi. Çünkü bizimde bir çoğumuz okuduğunuz yazılarda ki tanımlamalara uymuyor. O konuların sizin sorduğunuz soruya cevap olabileceğini düşündüm.

Forumumuzdaki kişilerin bir kısmı profesyonel bir kısmı ise olma yolunda, burası sizinde anladığınız gibi bir Grafiker Okuludur. Aramızda seviyeli herkeze yer var, mesleği, tahsili, bilgisi ne olursa olsun elimizden gelen bütün yardımı göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Kafanızda oluşan bu yargıyı bir kenara koyun, hevesinizide yitirmeyin lütfen. Emin olun ki bu forumda başta yönetim olmak üzere size yardımcı olacak bir çok gönüllü bulacaksınız..

Tepki
0
Malesef yanıt olmadılar, hatta yeni başlayan biri için kırcı olduğunuda takdir edeceğinizi düşünüyorum.

Neyse konunun uzaması gereksiz. İyi çalışmalar

Tepki
0
Aranızda yeniyim madur görün :D

Ben 15 yaşındayım ve ortaokul mezunuyum ve özel bir kursa başvurdum ve bana masaüstü yayıncılık, photoshop, freehand, Quark x press corel draw, illustrator, indeing bu programlar dahil 2 ay oyunca 1,500 fiyat çıkardı...
Fiyat uygunmu 2 ay boyuva (paz. salı çarş. per. günleri toplam 2 ay boyunca 140 saat) bi konuda size danışacaktım bu kursa gitsem bana bir faydası olurmu ve kurs bitiği zaman ben kendim grafik tasarım ile ilgili bir iş bulabilirmiyim
ve bu tür programı öğrenebilirmiyim...Lütfen cvp

e-posta: xxxxxxxxxxxxx
cvp bekliyorum lütfen yardımcı olun
aranızda yeniyim madur görün
Saygılar

Yukarı Alt