Kurumsal 3D Tıbbi Cihaz Tasarımım

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bu iş bir hastanenin ve geleli 1 hafta falan olmuştu, o gün bitirdim ve yolladım.

İş medikal cihazın dış aksamı ve bu aksama ayrıca dış pleksi cam kaplama idi. Tasarımı bana bıraktılardı.
Bu cihaza bir dış aksam modelledim bir de şu 2 borunun asılacağı herhangi bir yer yoktu, cihazın üzerine bir mekanik yuva-kilit sistemi tasarladım falan.

Doğrusu bunları buraya eklerken de hiç sormadım adamlara ama, sıkıntı olursa sileriz neyse.

Ref:

Model 1

Model 2

muratamam

Yazar
Tepki
364
("endüstriyel tasarım" başlığı altında olmalıydı bu konu)

Tebrikler... Peki tasarım geliştirme sürecinde hiç eskiz çalışmaları yaptınız mı? Ayrıca üretim sürecinden de bahsedebilir misiniz?

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Eskislerim defterimde, tek tek print etmem gerekiyor paylaşabilmem için ama toplam 5 farklı tasarımım vardı. Son olarak bunun üzerinde yoğunlaştım ve zaten 2. model seçildi, altı olmayan yani.
Üretim süreci hakkında bir bilgim yok zira ben işi bir ajans aracılığıyla aldım, bitirince de projeyi yine ajansa teslim ettim, onlar da büyük ihtimalle işi kalıpçıya verecekler ve tahminen önce bir tane prototip götürecekler. Tamam alırsa da seri üretimdir zaten.
Pleksi cam olacak komple bu iş.

teşekkürler.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Ellerinize sağlık. Tasarım, sunum yine muhteşem...
Modellemeyle ilgili bir sorun yok ama dayanıklılık açısından kalın malzeme kullanmak gerekli, pleksiglas malzemede kalın olunca fiyat ve işçilik ücreti arttığı için büyük ihtimalle imalata girmeyecektir ...
Aklıma daha önce sorduğum bir soru geldi: diyelim ki tasarım kabul edildi imalata başlanacak, 3D'den imalata geçiş nasıl oluyor bu konu hakkında hiç bilgim yok ve merak ettiğim bir konu. Bu konu hakkında kısa da olsa (uzun uzun ve resimli elbette mükemmel olurdu) bilgi vermeniz mümkün mü? ...

Yukarı Alt