LineTurk logosu çizimi

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar öncelikle anlatım tamamiyle bana ait. Not: Hiç bilmeyene göre anlattım bilenler hızlı hızlı resimlere göz atabilirler...

1-Öncelikle Text tool(F8) seçeneğini seçiyoruz....

2-Yazımızı yazıyoruz ve Pick Tool'u seçip yazımıza sağ tıklayıp " Convert To Curves " seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçeneğe tıklayarak yazımızı resim haline getirmiş olduk .

3- Shape Tool (F10) seçiyoruz. ( Bu araç bizim herhangi bir nesneyi eğmemize bükmemize uzatmamıza yarar. ) Ve daha sonra aşşağıdaki resimdeki gibi " L " harfinin alt tarafındaki kutucukları seçiyoruz.

4-Seçtiğimiz kutucuklardan birisine" ctrl " tuşuna basılı tutup yazının altına doğru çekiyoruz. Aşşağıdaki resimde daha net anlarsınız... ( " ctrl " tuşu sağa sola sapmaları %80 oranında engeller ve görüntü bütünlüğünü bozmamanızı sağlar. )

5- Şimdi imajınız aşşağıdaki gibi olmuş olması lazım... Gene aynı mantıkla bu sefer " L " harfinin ucundaki kutucukları seçiyoruz.

6- Şimdi işin %90'lık kısmını bitirdik .. Gayet basit ve anlaşılır olduğuma inanıyorum. Şimdi seçtiğimiz kutucuklardan birisine gene " Pick Tool " ile yazının sonuna kadar çekiyoruz. ( ctrl ile beraber )

7- Ve son işlem dersimiz sona eriyor burda... " F4 & F9 " tuşu ile tam ekran yapıp çalışmamıza göz atıyoruz.. Aynı mantıkla " T " harfinede yapabilirsiniz...

Genede takılan arkadaşım olursa ben burdayım
Takılan olacağını zannetmiyorum ama olma ihtimali var hiç bilmeyene göre anlattım... Ders işinize yararsa eğer bi teşekkürü esirgemeyin..

Shahyn

Üye
Tepki
0
hahaha süper :D bu kadar kolaymıydı bu çizim yaw :p
burdaki tutoriallere her girişimde yeni bi şokla karşılaşıyorum.. muhteşem :D :D

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
@Shahyn

Daha dur bakalım derslere başlamadım ben photoshop derslerine dalıcam bugün yada yarın...

Shahyn

Üye
Tepki
0
@BiGG_BoSS
Ya kardeş süpersin yaa ne diyim allah sana uzun ömürler verisn :)))linetürk logosu haa :D :D :D

Yukarı Alt