LOGO & BANNER & GİF ANİMASYON & AVATAR vb. Çalışmalarım....

Biyolog

Üye
Tepki
4

Bir Karete salonu için yaptığım Web sayfası için Bannerlar.

ahmetongul

Üye
Tepki
0
bence çok basit çalışmalar nedenine gelince bende grafik tasarım işine giriştiğim günlerde çok araştırma yaptım birçok program denedim içerisinde 3d hareketler , effectler bulunan progrramlar buldum denedim denedim denedim ve bu senin logo hazırladım diyerek çıkartmış olduğun çalışmalar çıktı bence bu logolarda zahmet yok logo dediğin zaman biraz zahmetli olmalı uzun uğraşlar araştırmalar sonucunda ortaya çıkan logo hem tatmin edici olur hem haz verir insana bence biraz daha çalış ve logo tasarım işini bukadar basitleştirme (Özeleştri umarım yanlış anlamazsın.) bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim...

tabelacı logosu yapma Grafik Tasarımcı logosu yapmaya çalış ...

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@ahmetongul

artı çalışmalarında sürekli kabartma efekti kullanıyorsun. Ben olsam daha sade göze hoş gelen şeyler yapardım;)

Biyolog

Üye
Tepki
4
Eeee arkadaşlar işin profesyonel kursuna gitmeyince çalışmaları kabartıp abartıyorum (!!!) :) Abartmak olduğundan daha fazla dikkat çekmek çektirmek reklamcılığın düsturu değil midir ? Mesela bir Çikolata ambalajı sade ve göze çarpmayan font ve renkler kullanılmış..İçinde de belki çok kaliteli ve en iyi çikolata olsa çocukların ve etkilenecek kimlerse dikkatini çekmez ..Ama Dünyanın en kötü çikolatısını renkleri ile grafiği ile kabartması ile çarpıcı fontları ile bir ambalajın içerisinde sunarsanız herkesin iştahını kabartır .. Aynı şey kitapların kapağı ve içeriği ile de ilgili düşünebiliriz..Bazan çok kaliteli kitap dikkatimizi çekmez kapağı ile (eğer çok iyi tanıyorsak o başka)... Ama çarpıcı bir kapak kitabı bazan aldırtır... Bu söylediklerim MARKA OLMUŞ VE ARTIK HANGİ AMBALAJ İLE SUNARSANIZ SUNUN MÜŞTERİNİN ARADIĞI ÜRÜN OLMUŞ İSE ONLAR İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.. ÖZELLİKLE YENİ TANINAN , TANITILAN ÜRÜNLER İÇİNDİR...

ÇARPICI BİR FONT , ÇARPICI BİR GARFİK VE RENKLER , ÇARPICI BİR SLOGAN HER ZAMAN MÜŞTERİ ÇEKER... ÖZELLİKLE YENİ ÜRÜNLER BÖYLEDİR İSTER KALİTELİ İSTER KALİTESİZ OLSUN.. BAZAN HİÇ TERCİH EDİLMEYEN VEYA KALİTE YÖNÜNDEN ALTLARDA VEYA ORTALARDA OLAN BİR ÜRÜNÜ REKLAMLARDAKİ ÇARPICI BİR SLOGAN VEYA ÇARPICI AMBALAJ VEYA ÇARPICI GRAFİKLER LİSTE BAŞINA TAŞIYABİLİYOR... TÜKETİCİNİN EN FAZLA TÜKETTİĞİ ÜRÜNLER OLABİLİYOR.....

İşte belki ben de KABARTMA işini renkleri ondan öyle kullanıyorum... Zamanla bu sizin düşüncenize doğru , bakış açınıza doğru geleceğimi zannediyorum ama Kendi sanat anlaşışımız ve bilimsel bakış açımızdan ziyade üreticinin müşteriye en kısa yoldan ulaşıp dikkat çekmesi bazan bazı realiteleri ve bilimsel bakışı , sanat yönünü gözardı ettirebiliyor...

Grafiklerde logolarda vb. müşteriye yönelik ise farklı ,sanat ve bilimsel kriterler açısından bakılırsa farklı sonuçlar çıkabilir bazan çakışır bazan taban tabana zıtlık olabilir...

Bu benim düşüncem , ama sizin eleştirilerinizi de aynen kabul ediyorum teşekkürler...

REKLAMCILIK ZATEN ABARTMAKTIR VE DAHİ OLAN ŞEYLERİ OLDUĞUNDAN FARKLI VE ÖTEDE GÖSTERİP KABARTMAKTIR ( Oturaklaşmış ürünler markalar hariç Meşhur markalar nokta veya sade bir çizgi de kullansalar reklamlarında hedef kitlesi zaten zihinsel olarak o markaya güvenir alır abartıya ve kabartıya ve cafcaflı renklere ihtiyaç duymazlar) :)

Tüm yapıcı eleştiride bulunan arkadaşlara teşekkür... Zaten forumun amacı paylaşmak, tartışmak, öğrenmektir birbirimizin düşüncelerinden ve bakış açılarından istifade etmektir... Benim gibi acemiler henüz ABARTMA VE KABARTMA dönemindeyiz... Zamanla normalleşiriz herhalde:)

Tepki
0
Xara 3d değilmi efektlerin çoğu var bildiğim flashda daha profesyonel şeylere yönel bence eğer xara 3d ile çalışıyosan kısıtlı bi program gerçekten başarılısın flashda yada maya programlarında daha güzel şeyler yapabilirsin derim saygılar...

Programın adı 3d Xara arama motorlarından arayın bulamassanız upload edelim sizde bakın kendi gifinizi yaparsınız...
Biyolog abi grafik tasarım reklamcılık la ilgili yazdığın yazılar hoşuma gitti...
Mübala herzaman işe yaramasada :) zıtlık kontrast yada dikkat çekici iyi fikirler reklamcılıkda herzaman başı çekerler.
Reklamcılıkla ilgili en iyi ve farklı çalışmaları kovalayan Türkiyenin en iyi reklam ajansı olarak bildiğim alamet-i faika nın Türk milli takım için yapmış olduğu reklamdada teknoloji ve seninde bahsettiğin gibi abartılı bir çalışma yapılmış.
Devir Asimetrik çalışmaların zıtlıkların mubalanın devridir ancak katıldığım bir nokta da oturmuş kurumsal kimliklerde kullanılmamasıdır.
tebrik eder başarılarının devamını dilerim....

dragon81

Üye
Tepki
0
Elllerine ve emeğine sağlık. Çalışmalarınızı çok beğendim. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Yukarı Alt