logo çalışmalarım

Tepki
5

üzerinde çalıştığım logo hakkında yorumlarınızı bekliyorum kurumsallaşma yolunda olan bir firmadır. Hangisi üzerinde yoğunlaşmalıyım fikir verirseniz sevinirim.

Tepki
31
kurumsallaşma yolundaysa 4. deki yazı karkteri güzel fakt gölgeyi kaldırmanızı öneririm

s harfi ile logo yapmak biraz zordur çünkü s de yapabileckelerinizi genelde başkaları yapmıştır bu yüzden sınırlı birşeyler yapma imkanız oluyor sizin yaptıklarınızında benzerleri var

4 deki yazı karkeri güzel logo istemiyorlarsa bu karkteri hem logo hem ünvan olarak kullanabilirsiniz

eğer illaki logoda olsun derlerse bir kare yada bir şekil çizin s yide tam köşe biryere yarısı dışarda kalacak bir şekilde uygulayabilirsiniz yani ilk bakıldığında s değilde bir şekil gibi dursun

dediğim gibi s zor bir harf

kolay gelsin

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Simetriden simetriğe doğru bir fikir akımı gerçekleştirebilirsiniz zihninizde.
Şöyle ki:
Simetri teorisini biz de kullanırız MAX de.
Örneğin bitişte her iki kesimi birbirine eşit olacak bir yüzeyin sadece sağ tarafını çizip daha sonra simetriğini alırız ve sol tarafa uygularız.Artık sağa ne uygularsak aynısı sola da otomatik uygulanır.
Bu teori logonuz için bir fikir üretmenize yardımcı olabilir.
Belki o'zaman Fatih Bey'in dediği gibi bu zor harften çok farklı bir fikir yakalayabilirsiniz.

Tepki
0
Bence 2 numarali calismaniz güzel duruyor.. akil vermek gibi olmasin ama mesela bir cetvel cizip üzerene sayilar yerine simetri harflerini kullansaniz nasil olur acaba? emeginize saglik...

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba;

Sekiz numara için uygundur diyebilirim, o çalışmada, bazı renk değişiklikleri olmalı ve birazcık da rektefiye edilmeli diye düşünüyorum. "simetri" yazısını çok koyu bir yeşil ile, gri renkli olan şekli ise, turuncu renk ile uygulayınız. Font tercihinizi "arial black" olarak değiştirmelisiniz. Matbaa kelimesi "simetriye soldan bloklanmalı düz yazılmalı ve "promosyon,çanta" altta yer alan şekle göre kavisli bir şekilde dıştan yazılmalı.Böylece gülümseyen bir logoya sahip olacağınızı düşünüyorum. Gülümseyen bir logo okuyan herkesin sempati duymasını sağlayaktır. Yeşil sıcaklığı ve samimiyeti güveni ve yaratıcılığı yansıtırken, turuncu da bu düşünceyi destekleyecektir. Böylece etkileyici renklerle birlikte, gülümseyen logonuz tüketicide olumlu etkiler bırakacaktır. Anlatmak istediğim şekli ve kafamda oluşturduğum tarzı umarım size izah edebilmişimdir...

Saygılar...

danisman

Consultant
Tepki
30
Evet Ömer Bey, aynen böyle bir şey tarif etmiştim, çok güzel olmuş ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Hımmm evet güzel bir fikirmiş.
Bunu daha da geliştirebilir fikirlerde oynamalar yapabilirsiniz Nurdan Hanım.

Yukarı Alt