Logo tasarımında en sık yapılan 10 hata...

boo0

Üye
Tepki
5
@Erkan Nehir

siz önce üslubunuzu düzeltin öyle gelin!

Kimseye saygı dersi vermeye gelmedim buraya...

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@boo0
Noldu? Hatan ortaya çıkınca saldırganlık belirtileri başladı... :)
İlk önce ağzınızdan çıkanı kontrol edin. Sonra da inkar edip böyle komik duruma düşmeyin.....
Size iyi günler. Yapacak daha önemli işlerim var...
Siz bol bol yazın arkamdan.. İçiniz rahat etsin.. :)

boo0

Üye
Tepki
5
@Erkan Nehir

Ben her yaptığı logo başarılı olan biri var mı dedim.

Verdiğiniz örneği iyi değerlendirin, çünkü dünyada çok daha sağlam örnekler varken onlar için dahi her yaptığı logo başarılıdır denemez.

benim sözümün cevabı değil sizin ki... üstelik üslubunuz da ortada!

hadi sana kolay gelsin.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Sayın booO, hepimiz bu forumda iyi niyetle bulunuyoruz. Amacımız bildiklerimizi öğretmek, bilmediklerimizi öğrenmek. Ve aynı zamanda grafik tasarım dünyasında neler olup bitiryor, kim ne yapıyor haberdar olmak. Bazende işi uygun başlıklarda gırgıra vurup eğleniyor, günün stresini atıyoruz.

Yaptığımız paylaşımlarda, açtığımız konuların içeriğinde elbetteki yanlışlıklar olabilir.
Uyarılarıda seve seve dikkate alır, değerlendirirz.

Zaten çalışmalarımızı paylaşırken de amaçlarımızdan birisi de bu değilmi? Bizim doğru zannederken yaptığımız yanlışlıkları bir başkasının görüp söylemesi. Ya da daha iyi alternatifler ortaya çıkması.

Kusura bakmayın ama siz bu konu başlığı altında zaten benim konuyu paylaşırken anlatmak istediklerimi anlatıyorsunuz, ama aksini söylemiş gibi düşünüyorsunuz. Mesela parmak izi küçülünce leke gibi olmuş evet ama daha düzgün yapılsaydı böyle olmazdı diyorsunuz. Evet, konuda da bunu diyor zaten, küçüldüğü zamanda ifadesini yitirmemesine özen gösterin, bunu göz önüne alarak çalışın diyor.
Hakeza renkler konusunda da benzer şeyleri söylediniz. O yazıda anlatılmak istenilen şeyi söylüyorsunuz zaten siz de, ama farkına varmıyorsunuz. Ve gereksiz ve anlamsız, sonuca ulaşmayan bir diyalog sürüyor.

Zaten o konu internette bir çok grafik sitesinde paylaşılmış, bende kaynak göstererek paylaştım.
Ufak tefek hatalar var ise de kusura bakmayın artık ....

Yukarı Alt