Logotype Çalışması

asmagrafik

Üye
Tepki
0
Pozitif Akademi

Çalışmada (+) Amblemi "PZTF" harfleri ile oluşmuştur. Pastel renker logoda dikkat çekici bir eşitliğe sebep olmalıdır. Logotayp Amblemde muhakkak bir çizgiye ve orana tutunmalıdır. Aksi takdirde logoyu sıfırdan çizmek isteyen bir grafiker için gelişigüzel bir çizim olacaktır.

Dosyalar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

ozan kaya

Üye
Tepki
9
Paylaşılan logolar bence gayet güzel. Hoş gözükmekle birlikte çok yaratıcı durmadıklarınıda belirteyim.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
2. logo çalışması üzerinde biraz daha çalışılarak güzel bir logo çıkarılabilir, diye düşünüyorum.

2. çalışma da + üzerinde yazan POZİTİF AKADEMİ yazısı çok gerekli değil düşünüyorum. Bununla birlikte küçük ölçülerde (kartvizit için mesela) çok belirgin bir öğe olmayacaktır.

Ve yine aynı çalışma için +'nın içinde bulunan -'yi anlayamadım. Ve yine aynı çalışmada amblem de kullanılan turuncu renk AKADEMİ yazısının rengi olarak kullanulabilir...

İyi çalışmalar...

ozan kaya

Üye
Tepki
9
yukarıdaki "doğru örnekler" de paylaşılan logoların "doğru" oldukları da tartışılır. Logo tasarımında mutlaka belli kurallar ve yaklaşımlar benimsenir ama "doğru örnekler" bence çok iddialı olmuş.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
@ozan kaya

Çok iddialı logoların örnek olarak gösterilmesi yardımcı olmak adına bir zarar teşkil eder mi ki ?

Yukarı Alt