Madende Renk Değiştirmek

manzerna

Üye
Tepki
0
Merhabalar ben kuyumcuda çalışmaktayım ve katalog yapmaya çalısıyorum ve photoshopu pek bilmiyorum benim problemim yeşil beyaz olan bi bilekligin renklerini düzeltememem çekilen resimden dolayı beyazlar grimsi duruyor ve ben bunu düzeltemiyorum
benim resmim bu ben bu resmi 2. resim gibi renklerini canlı ve net yapmak istiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.

Tepki
100
image / adjustment / replace color yolunu izleyin.
Replace Color penceresi iki adımdan oluşur,
seçim yapmak ve renk değiştirmek.
Öncelikle hangi rengi değiştireceğinizi belirleyin.
Eyedropper (Damlalık) aracının sağındaki (yanında artı ve eksi işareti olan)
araçlar eklediğiniz renk dışında başka renkleri de seçiminize eklemenize ve
çıkartmanıza yarar.

manzerna

Üye
Tepki
0
denedim ama renk istedigim gibi beyaz olmuyor biraz daha açabilirmisin. kapalıçarşıda emrine amade biri olsun :)

Tepki
100
@manzerna

daha açık nasıl ifade edeyim ki...
takıldığınız yerden ayrıntılı olarak sorarsanıız yardımcı olmaya çalışalım.
açılan pencerenizde + işaretini tıklayın.
selection ve image seçeneklerinden imageyi seçin.
damlalık yardımıyla asıl fotonuz üzerinde değiştirmek istediğiniz rengin üzerine tıklayın.
sonra alttarafta bulunan rekn kutusundan yada kaydırma çubuklarından faydalanarak renk değişimi yapabilirsiniz.
zaten değişiklikleri ön izleme penceresinden bira bir göreceksiniz.

manzerna

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim istedigim gibi olmadı fırcaları kullanarak oluyor bide onu biliyormusunuz

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Merhaba, fırçayı kullanmadan önce rengini değiştirmek istediğiniz bölgeyi pentool aracı ile çizip secim alanı haline getirin.

Renk paletinden Kullanmak istediğiniz rengi secin ardından araç menüsünden aşağıda gösterdiğim gibi Color replacement tool aracını secin:

şimdi rengini değiştirmek istediğiniz bölgede Color replacement tool kullanarak rengi değiştirebilirsiniz. Bunu yaparken opacity ( saydamlık ) değerini düşürürseniz güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Yukarı Alt