Matbaacılar Uyanın Artık !!

Can Vatan

Üye
Tepki
0
Sayın Arkadaşlar
Ben adanada Uzun yıllardır Reklam tasarım ve Matbaacılık Hizmetleri Vermekteyim.
Bu Zaman içinde Matbaacı arkadaşlardan Hep Duyarım "Reklamcılar ÇOOK UCUZ FİYAT verdiklerinden piyasayı bozyorlar. " benim bir sorum olacak :

Reklamcının kendi matbası olmadığından nasıl matbaacıdan daha ucuz fiyat verebilir ??

Adanada çeşitli Matbaalar ile yıllardır çalışyorum ama hep karşıma çıkan tam tersi oldu.
iş yaptırdığım bir matbaa benim bir müşterime gidip bana 520 ytl mal olan bir işe 360 ytl fiyat vermiş. bu ve buna benzer olaylar sıkça yaşanıyor. ( matbaacı yanlış hesapladığını söylüyor ama laf ağızdan çıktığı için o fiyata yapmak zorunda olduğunu savunyor :confused::D )

Sayın Matbaacı Arkadaşlar lütfen uyanın artık !

Piyasayı bozan hiçbir zaman REKLAMCI olamaz.
nedenleri :

1. - kendi matbaası olmadığından maliyetin üstüne kar koymak zorunda

2. - Hata yaptığı taktirde işi tekrar mal etmek zorunda ( matbaa baskıhataları haricinde hiç bir hataya karışmaz )

Matbaacı arkadaşlar direk müşteriye yaptıkları taktirde tahsis veya film hatası nedeniyle meydana gelen hatalarda sorumluluk alıyorsunuz. REKLAMCILAR a iş yaptığınız takdirde bu sorumluluklardan kurtulyorsunuz.

ve REKLAMCILAR olmazsa o işin size gelme olasılığı ne kadar acep ;) .
bunları lütfen artık görün ve uyanın !! Piyasayı Asıl bozan kim ??????

Tepki
4
Piyasayı asıl bozan reklam fiyatlarını aşırı artırıp müşteriyi direkt olarak matbaaya yönlendirmeye zorlayan bazı reklamcılardır. Ülkemiz ekonomik problemleri aşabilmiş değildir. O yüzden insanlar işini en ucuz yapabilecek yer aramaktadır. Yüzlerce reklamcı var. Birisi aynı işe 10 lira diyor diğeri 15 bir diğeri 20. Ne yapacak müşteri bütün reklamcıları dolaşacak hali yok tabii..
Siz reklamcılar olarak aranızda birlik yok. Önce siz anlaşma yoluna gidin aranızda. Biz matbaacılara direkt gelen onlarca müşteri var. Ancak biz ucuz fiyat vermiyoruz. Müşterinin işini direkt kalıba alırken dikkat edebildiğimiz kadar ediyoruz. Hata varsa arıyoruz müşteriyi. Tabii sizin kadar ilgilenemiyoruz. Ama bir ajanstan gelen işi direkt baskıya veriyoruz.
Piyasa zor Birlik olmayınca yıllarca suçlu aranacaktır.

Can Vatan

Üye
Tepki
0
@Süleyman Köklü

kardeşim reklamcının MATBAA dan daha ucuz veya aynı fiyatı verme şansı varmı ???

illaki matbaadan daha pahalı yapması gereklidir !

suçlu aramıyoruz ! elbette serbest piyada reklamcılar hepsi aynı fiyatı veremez !

Yukarı Alt