menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor

futurist

Üye
Tepki
9
arkadaşlar birçok sitede görüyorum. yukarıda menüler oluyor
mesela anasayfa hakkında iletişim diyelim hakkımda ya basınca sayfa yavaşça oraya kayıp duruyor. anasayfaya basınca tekrar yukarı çıkıyor.

araştırdığım üzere jquery ile yapılıyor. çok yerde örnek buldum hatta dosyalarını dowland ettim ama o dosyayı kendi siteme bir türlü entegre edemedim. çok uğraştım ama olmuyor basittten birisi anlatabilir yada bir kod verebilir mi.

örnek
Smooth Vertical or Horizontal Page Scrolling with jQuery | Codrops

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
çok basit bir yapı entegre edebilirsin bence sanırım id değerlerini yanlış giriyor olabilirsin. Entegre ettikten sonra firebug ile kontrol et. Hata veren yerleri yaz buraya yardımcı olurum. jquery.easing i çekmeden önce jquery-1.9.0 dı sanırım son sürüm bağlanıyorsun değil mi?

futurist

Üye
Tepki
9
aslında yapmak istediğim şöyle birşey :
1-2-3-4 sayfalı menüm var diyelim
genelde yukarıdaki linkteki gibi 1deyken 4 e basınca hızlıca 4 e kayıyor.
4 te iken bire basınca 3-2-1 olarak 1 e gidiyor ben bundan farklı olarak
4 te iken 1 e basınca aradaki sayfaları göstermeden direk 1 e kaysın istiyorum.

daha açmak gerekirse bir çeşit sayfa geçiş animasyonu yani slaytlar gibi hangisine basarsam o geliyor ama tek fark kayarak gelecek
örnek site veriyorum:

http://www.serialcut.com
sitenin soldaki linklere tıklayın göreceksiniz. lütfen yardım ederseniz çok sevineceğim.
ama hiç jquery kullanbmamış biri olarak basit anlatırsanız yada uğraşamam al şu siteyi oku dersenizde olur. yeterki öğreneyim.
Nihayetinde uzun vadede jquery öğreneceğim ama bunu bir an önce yapmak istiyorum siteme.

Yukarı Alt