Merhaba grafikerler.org !!!

Tepki
1
Merhabalar,

Siteye yeni üye oldum , dün akşam. Bu siteye üye oluşumun temel sebebi burada yapılan harika eserlere özenmem ve içimde "keşke ben de yapabilsem" duygusunu oluşturmasıydı. Neyse, sonraları Illustrator programını buldum. Üzerinde çizimler yapmaya çalıştım , kurcaladım , karıştırdım. Biraz da olsun öğrendim(sayılır). Şimdi (bu sitedekilere göre ) çok amatörce çizimler yapıp , logolar tasarlayabiliyorum. Bu çizimlerin pek iyi olmadığını biliyorum tabi. Mesela : https://www.grafikerler.org/deneme-calismalar/44424-ilk-logo-denemelerim-ve-cizimlerim.html

Ben şu an bir anadolu lisesinde (açmak gerekirse Yenişehir And. Lisesi Sivas ) 10.sınıfta okuyorum. Bu sene haziranda 16 yaşıma giricem. İleride grafiker olmak istiyorum açıkçası. Ama çizimim pek güzel sanatlar fakültesinin yetenek sınavlarına yetecek standartta değil. Ama hiç yoktan iki senem var, kurslara vb. gidip yeteneğimi geliştirmeye çalışıcam. Ama aklımda bir şey var ; sizce resim çalışıp güzel sanatlara gideyim mi ,yoksa
bu liseye göre çalışıp başka meslek mi düşüneyim ?(Yani grafiker olursam pişman olur muyum?) Cevaplarınızı bekliyorum :D

ATaha

Üye
Tepki
3
Bende buralarda yeni sayilirim,
yinede hosgeldin diyelim :clap2:

user9

Grafiker
Tepki
80
Hoş geldiniz aramıza. Meslek seçimin konusunda diyeceklerime gelince;

Grafik tasarım gönül işi olmakla beraber, doğru ortam ve doğru insanlarla bir araya gelmeye de ihtiyaç olacak bir meslektir. Her şeyden önce bir kültür mesleğidir. Program bilmek yeter görünse de yetmez, gerçekten bu işi yapmak isteyen insanlara. Velhasılı kelam; Çizmeyi gerçekten seviyor ve gerçekten bu işi ben yaparım diyebiliyorsan, araştırmacıysan, gözlem yeteneğin iyiyse bu işi seç. Yok ben bunların hiç biri değilim diyorsan daha statik mesleklere yönel. Kısacası kendini tanı :) ve ona göre karar ver. Bana soracak olursan bu meslek gerçekten keyifli ve bir o kadar elit, ama dediğim gibi doğru yer ve doğru ortamlara da ihtiyacı var, bu meslekte sabır en önemli kilit noktadır. :)

Şimdiden kararının senin hakkında hayırlısı olmasını temenni ederim :)

Yukarı Alt