Movie clip durdurma

atakan06

Üye
Tepki
0
slm herkese günlerdir bulamadım.aslında biliyorum cok basit bir sorunum var ama bulamadım iste.flash öğrenmeye yeni başladım,derdime gelince bir sahne içerisinde birinci sembol movieclip animasyonlu bir sekilde sahneye girdi,ben onun istediğim yerde durmasini pesinden diğer moviecliplerin veya sembollerin neyse iste sahneye girip istediğim yerlerde durmasını istiyorum.böylece animasyonun tamamlanmasini istiyorum.ilk movieclip bin son karesine stop komutu koyunca duruyo ama ötekiler sahneye girmiyor.bütün frameleri etkiliyo.ayni ve ayri framelerde denedim başaramadım.günlerdir arastiriyorum.hic bir yerde bulamadım.derdimi anlatabildimmi bilmiyorum.yardımcı olursanız cok sevinirim.bastada dedim yeni başladım ögrenmeyeçbiraz detaylı anlatım olursa sevinirim neyi nereye yazacağım.tsk ederim ...flashcs6 as3 kullaniyorum

Leif

Üye
Tepki
0
Pek anlamadım ne anlatmaya çalıştıgını ama sanırım timeline mantıgını anlamamıssın sen. ilk girmesi gereken mcyi 1.frame'e koy sonra mc'nin uzunlugu kadar bosluk bırak f6 yap ikinci mcyi koy o bitince diğerini koy

Yukarı Alt