MSN de sizi kim engellemiş nasıl bulunur? (Programsız)

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Birçok sitede bu öğrenme zafiyetinden faydalanmak sureti ile kullanıcıların şifreleri çalınmakta ve olaylar adli boyutlara taşınmaktadır. Malum TCK nın BİLİŞİM SUÇLARI ile ilgili kısımları bu zafiyetlere de ceza uygulamaktadır.
Şimdi sizlere anlatacak olduğum yöntemde ise hiçbir özel yazılım, site adresi gibi bilgiler vermeksizin bu engelleme bilgisine nasıl ulaşılabilineceğini görsel olarak anlatmaya çalışacağım.

1) Sizi engellediğinden şüphe ettiğiniz kişinin MSN penceresindeki resminin üzerine SAĞ KLİK yapın ve listeden PROFİL GÖRÜNTÜLE seçimini yapınız.

2) Açılan pencereden Profil Ayrıntılarını Göster linkine basınız.

3) Daha sonra gelen ekranda şayet WEB GÖRÜNÜMÜ ve MESSENGER GÖRÜNÜMÜ şeklinde 2 ayrı bölüm varsa kişi sizi engellememiş, sadece o an için kapalı durumda demektir.

4) Eğer sadece WEB GÖRÜNÜMÜ kısmı açık ise, kişi sizi silmemiş ama ENGELLEMİŞ demektir.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
beni engellemişse, benimle işi bitmiş demektir. o aşamadan sonra onu bilsem ne bilmesem ne..... ama güzel bilgi yinede sağol.

Tepki
10
içimizde şüphe kalmaz hiç değilse emin oluruz bu yolla engellenip engellenmediğimizden :) paylaşım için teşekkürler...

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
@Sena Demirlerli

benim için vakit kaybı demektir. hiç önemli değil.

ama dediğim gibi her türlü bilgiyi bilmek kadar güzel bişey yok.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Bu yöntemi bilmiyordum ama ikinci yöntemide ben söyleyeyim size:)

Messenger menüsünden araçlar>seçenekler>Gizlilik kısmına giriyorsunuz.
Daha sonra sol tarafta msn'nizde ekli kişiler sıralanmaktadır, sağ tarafta ise sizin engelledikleriniz..

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi listeden bulun ve sağ tıklayın. Eğer sağ tıklayınca "SİL" seçeneği akitf ise kişi sizi engellemiş demektir. Eğer aktif değilse hiçbir sorun yoktur, engellememiştir.

Herkes tarafından bilinen bir yöntem ama yine de belirtmek istedim..

Teşekkürler..

Yukarı Alt