Nasıl Grafiker Oldunuz ?

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
456
Bu bölüme gözüm takıldı, ben de karalamak istedim :)

Yıl 2004'tü bi ara sokaktan geçerken bir matbaanın camında bir A4 ilişti gözüme.
"Macintosh Bilen Eleman Aranıyor" İş arıyordum bu ne acaba dedim, içeri girip görüştüm. Bir nevi PC olduğunu yapacağım iş kolunun adının grafikerlik olduğunu anlattılar. İlk defa duyuyordum hepsini :)

-Ben yaparım yaaa! dedim, siz gösterin ben yaparım :)
4 gün sonra hem bu yeni aygıta hem programlara alışamayacağımı düşündüm çıkacaktım, vazgeçtim...
Yıl 2014 :) devam...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
@Bahtınur YILDIZ

Vay be resmen hayal kırıklığı ben 40 yıldır bu işi yapıyorsun zannediyordum, hıhh çömez seni :) ...

fiko47

Üye
Tepki
0
Ofisboy olarak başladığım reklam ajansında sırasıyla; sekreter,aşçı,pazarlamacı ve sonunda grafiker oldum meslekteki 7. yılım ve işimi seviyorum... :)

Tepki
9
Baslangicta tsirt baski tasarimlari dikkatimi cekmisti.kendi tasarimlarimi yapmaya karar verdim.photoshop ve gimp programlarini ogrendim.sonrasinda tasarim isindwn wpey zwvk almaya baslayinca hobim isim halini aldi.gerwk internetten, gerekse reklam ve matbaa sektorunden bilgi ve tecrube edinerek grafik tasarim isinde calismayi surdurdum ve bu iste calismayi surdurecwgim.

Telafer

Üye
Tepki
2
Hiçbir eğitim almadan başladım ilk olarak.Tamamen hobiydi benim için.Daha sonra kendimce ustalaştım ve iş üretmeye başladım.4 senelik bir mazim var henüz çömezim :)

Yukarı Alt