Neşterinizi bekleyen hasta

gezegen

Üye
Tepki
16
Arkadaşlar,

Hastamızı ameliyat masasına yatırdım. Değerli neşterlerinizi bekler.

Tepki
4
güzel çalışma, illaki değişiklik istenirse, göz aşinalığı olan fontlar yerine farklı fontlar kullanılabilir

gezegen

Üye
Tepki
16
Teşekkür ederim yorumun için. Konu kitap (kapağı) olduğundan, klasik yazıtiplerinin hala günümüzde de sadece yakıştığını değil aynı zamanda en ideali olduklarını düşünüyorum.

Arkadaşlar, çalışmamın gözünüze çarpan bir kusuru, eksiği yok mu? Fotoğrafı yükledikten sonra ben örneğin iki ayrıntıyı farkettim. Arka kapak açıklamasındaki son sarmal'ı italik yapmayı unutmuşum. Yayınevi sözcüğündeki harf aralıkları (kerning/tracking) çok kötü. Bundan başka "Hastamız turp gibi maşallah", demeyin. Neşter elinizde.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Emeğinize sağlık genel olarak beğendim ben tasarımınızı.
Bir kaç nokta var dikkatimi çeken ,
serüvenü değil serüveni olarak düzeltmek lazım ;)
en altta barkodun üzerinde kivi yayınevi yazısında "e" nin duruşu fontun özelliğinden midir ?

gezegen

Üye
Tepki
16
Aslı, teşekkür ederim düzeltin için. Serüvenü nasül da görmeyivermüşüm! Evet, "e"nin görünümü, bu yazıtipinin karekter özelliği. Çok beğendiğim klasik bir yazıtipi, ücretsiz, ancak genel bir kerning sorunu var fontun ne yazık ki.

Bir de kitap sırtını belirginleştirmek için iki çizgi koydum bu kez. Şimdilik son hali şöyle:

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
:) Emeğinize sağlık.Son halini inceledim . Gözüme çarpan başka birşey göremedim.. Çalışma genel olarak göze hitap ediyor. Fakat yazarı uyarmak lazım :) Arka kapak yazısını daha ilgi çekici düzenleyebilir :)

gezegen

Üye
Tepki
16
Teşekkür ederim. Yazarla arka kapak yazısını konuştum. "Haklısın", dedi. "Örneğin alçakgönülllüğü bir kenara bırakabiliriz" diye de ekledi. Son hali şöyle:

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Hım daha çekici olmuş. Çok mu karışıyorum acaba diyeceğim ama bir kaç birşey olacak.

Yazıda çok sarmalamış yazar sarmalla :) Şu şekil de mi olsa ;)

" Kimi okurlar romanlarını , kimi romanlar okurlarını arar. Sarmal' da okurunu arayan bir roman.Aşkın nefretle, yaşamın ölümle, duyguların mantıkla sarmalandığı bir iç evrende gerçekleşen serüveni bir solukta okuyacaksınız.Benzersiz anlatımıyla daha ilk sayfalarda sizinde iç evreninizi sarmalamaya başladığında elinizden bırakamayacak, Sarmal ile sarmalanacaksınız!"

Ya tamam tamam karışmayacağım bir daha söz :D: :D:

gezegen

Üye
Tepki
16
Aslı, seninkisi karışmak değil sahiplenmek oldu. Al senin olsun o halde. Kitap basıldığında imzalı bir tane gönderirsin artık.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Aşkolsun , hiç öyle düşünmemiştim halbuki.Özür dilerim

Yukarı Alt