Ödev için yardım ( soru )

xoxo_jojo

Üye
Tepki
1
merhabalar
ben grafik tasarım ve fotoğrafçılık öğrencisiyim.ödev olarak bi ressamı araştırmam istendi kimi önerirsiniz?
ben bir tablo görmüştüm, size biraz anlatayım.profilden bi resim; bi adam sakallı ve saclarının onu hafif acık ve orda bi kadın var.tabloda erkeklerin aklında ne vardır yazıyordu.bu tablonun adını veya kime ait olduğunu bilen var mı? ben bulamadım da.yardımcı olursanız çok sevinirim.iyi gunler dilerim...

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Merhaba xoxo_jojo

Birinci soruna cevaben;

Sokakta sanat ile alakası bile olmayan insanların bildiği isimleri yapmamalısın bence... Yoksa herkez yazar Salvador Dali'yi ve ya Pablo Picasso'yu... Bence daha tanınmamış isimleri konu alman öğretmeninin daha çok hoşuna gidecektir, mesela Diego Rivera Meksika'nın yetiştirmiş olduğu en büyük ressamlardandır.

Diego Rivera ve Frida Kahlo ( Meksika'nın yetiştirmiş olduğu diğer büyük ressamlardan biri ) uzun bir dönem evli kaldılar, Diego Rivera Frida Kahlo'dan daha iyi bir ressam olmasına rağmen sırf Frida Kahlo'nun hayatı bir hollywood filminde yer aldığı için daha tanınmış ve göz önünde olmuştur...

İkinci soruna cevaben;

Görmüş olduğun o resim Sigmun Freud'a aittir... Kendisi dünyaca ünlü bir filezoftur.
Bknz: Sigmund Freud - Vikipedi

Resmi kendisimi yapmış yoksa başka biri tarafındanmı resmedilmiş bilmiyorum..., ben kendisi resmetti diye biliyorum..
Resimde anlatmak istediği şey erkeğin aklında olan tek şey cinsellikmidir...

Yanılmıyorsam anlatmak istediğin resim bu

Bu resimde semiyotik bilim ile alakalıdır... incelemek istersen eğer ;
https://www.grafikerler.org/temel-sanat-egitimi-amp-grafik-tasarim-sanati/24093-tasarimda-semiyotik-bilimi-ve-renkler.html

xoxo_jojo

Üye
Tepki
1
ilginiz için cok tesekkur ederim.evet bahsettiğim resim buydu.odev olarakta michelangelo'yu yapıyorum.kitabını aldım çunku.birde puzzleını.

resim nasıl koyucam profilime

picasso

Üye
Tepki
0
grafik tasarımı öğrencisiysen andy warhow öğretmeninin hoşuna gidebilir.çünkü reklamcılık ve popart onunla başlar michelange ortaçağ rönesans ressamı ve heykeltraşıdır yada modern sanat ressamlarına bakmanı tavsiye ederim.

Yukarı Alt