Okul Dergisi ve Kapağı Hazırlık Aşaması (Sizlerin Görüşlerini Almak istedim...)

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@enes66

Hayır yazılar okunsun diye çerçeve koymanıza gerek yok, fakat şimdi tekrar baktım bu kalınlaştırılmamış haliyse kalın halini merak ettim doğrusu :) Çizgiler çok kalın görünüyor. Ve şu çok önemli bütün sayfalardaki bütün resimlerin yazılara uzaklığı aynı olmalı alttan üsten sağdan soldan hep aynı boşluk bırakılmalı bir ölçü belirle örneğin 7 mm onun dışına çıkma, yazı fontlarında aynı olsun. Sütün ölçüleri de. Bak bunlar çok önemlidir.

enes66

Üye
Tepki
1
sütun ölçüleri aynı zaten direk otomatik aralık bırakıyor... ordaki yazının kenarındakiler çerçeve değil outer glow =)) incelttim de koydum onları... sağdan ve soldan aynı boşlukları bırakmaya dikkat ediyorum. indesign da sayfa düzeni otomatik gözüküyor... kenarlarda pembe çizgiler var indesign da... çalışırken o çizgilerin dışına çıkmıyorum...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@enes66

outer glow da sonuçta bir çerçeve :) ve çok kalın görünüyor o zaman kaldır onları, birde bütün sayfalarda metinlerin resimlerden uzaklığı farklı, bir tanesinde dibine kadar yanaşmış bir tanesinde 1 cm boşluk var. Bunlara dikkat et. Ben kenarlardan bahsetmedim. Sayfa üzerinde kullandığın objelerin resimlere uzaklığından bahsettim. Söylediklerimi dikkate alacaksan yorum yapayım yoksa beni uğraştırma enesciğim :)

enes66

Üye
Tepki
1
valla şu anda burda görsen beni =)) kafayı yiyecem artık =)) sen söylüyorsun ben aynen düzenliyorum =)) şu anda bir yandan laptop a bakıyorum bir yandan diğer pc ye =))

sagopo

Üye
Tepki
0
Anıl dayağımı yiyeceksin canın onu istiyor. :)
Bu arada iki kişi hazılıyoruz anıl bize yardım ediyor. :)
Enes banada yolla benim aklım tamamen karıştı. :(

enes66

Üye
Tepki
1
Paylaşacağım bitsin de :)) ve flood yapma artık... =)) kısa yazılarını felan düzenleyerek ekle...

az çok bitti sayılır ama üstünde biraz daha çalışmam lazım... =)) birazdan yaptığım kadaırını yükleyecem =))

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Enes durmadan flood yapıyorsun. Flood: Aynı kişinin ardarda mesaj yazması demek, eğer mesajı yazdıktan sonra başka birşey yazmak istersen son mesajının altındaki düzenleme butonuna bas oraya eklemek istediğini ekle

enes66

Üye
Tepki
1
Tamam en iyisi ben mesaj yazmayayım.. =)) bu arada birazdan nette olacak dergi fotoları.. inşallah daha güzel birşey çıkar ortaya... Yazı tiplerini değiştiremedim daha... ancak efektleri felan dediğin birçok noktayı düzenledim... görüşmek üzere =))

Yukarı Alt