Öldür.Com (2008)

Kayıt
7 Haziran 2008
Mesaj
533
Tepki
6
Tekstil Grafik Kursu


Vizyon tarihi:

20 Haziran 2008

Yönetmen:

Gregory Hoblit

Senaryo :

Robert Fyvolent, Mark Brinker

Müzik:

Christopher Young

Görüntü yönetmeni:

Anastas N. Michos

Tür:

Suç

Yapım:

ABD 2008 101 dakika (Renkli)

Dil:

İngilizce

Dağıtıcı Firmalar:

UIP

Internet adresi:

www.paramountpictures.fr/sites/intracable/


Gregory Hoblit’in yönettiği ve Diane Lane, Billy Burke, Colin Hanks ile Mary Beth Hurt’in oynadığı Öldür.com, gerilim sevenlere hitap ediyor.

FBI Özel Ajanı Jennifer Marsh (Diane Lane), bekar anne olarak özel hayatıyla işi arasındaki dengeyi sağlamak için çok sıkı çalışmaktadır. Çok farklı ve ilginç bir görevi vardır. Her gece çalışma arkadaşı Griffin Dowd (Colin Hanks) ile birlikte FBI’ın Portland’daki bürosundan internete girerek kredi kartı dolandırıcılarının, manyakların, pedofillerin ve diğer cinsel sapıkların izini sürer. Suç işlemek amacıyla faaliyete başlayan yeni bir web sitesiyle ilgili ilk duyumu alan iki ortak, killwithme.com adresindeki sitenin nereden yayın yaptığını ve yayını yapan kişi ya da kişileri belirlemek için siteyi izleme altına alırlar.

Sitenin ziyaretçileri üzerinde şok etkisi bırakan bir havası vardır. Sitenin yaratıcısı yapışkan bir fare tuzağına küçük bir kedi yavrusu bağlamıştır. Siteyi hazırlayan ya da hazırlayanlar, sitenin ziyaretçilerinden o kedi yavrusunun kamera önünde yavaş yavaş ölümünü seyretmekle kalmayıp bunu herkese duyurmaya çağırmaktadır. FBI’ın internette yaptığı yoğun araştırma sonucunda karmaşık birtakım server ve host ağları sayesinde bu web sitesinin nereden yayın yaptığının asla belirlenemediği ortaya çıkar.
 
Kayıt
9 Temmuz 2008
Mesaj
12
Tepki
0
mutlaka tavsiye ederim .


Konu
Korkunç bir cinayetin işlenişine internetten tanıklık etme fırsatınız olsa; bunu da hiç kimsenin bilmeyeceğinden emin olsanız, cinayeti gözünüzü kırpmadan baştan sona seyreder miydiniz?..
FBI Özel Ajanı Jennifer Marsh, bekar anne olarak özel hayatıyla işi arasındaki dengeyi sağlamak için çok çalışır. Farklı bir görevi vardır. Her gece çalışma arkadaşı Griffin Dowd ile beraber FBI’ın Portland’daki bürosundan internete girip kredi kartı dolandırıcılarının, manyakların, pedofillerin ve diğer cinsel sapıkların izini sürer.

Suç amaçlı faaliyete geçen yeni bir web sitesiyle ilgili ilk duyumu alan iki ortak, killwithme.com adresindeki sitenin nereden yayın yaptığını ve yayını yapan kişi ya da kişileri belirlemek için siteyi izleme altına alırlar. Sitenin ziyaretçileri üzerinde şok etkisi bırakan bir havası vardır. Siteyi hazırlayan(lar), yapışkan bir fare tuzağına küçük bir kedi yavrusu bağlamıştır ve ziyaretçilerden o kedi yavrusunun kamera önünde yavaş yavaş ölümünü seyretmekle kalmayıp bunu herkese duyurmaya çağırmaktadır. FBI’ın internette yaptığı yoğun araştırma sonucunda karmaşık birtakım server ve host ağları sayesinde bu web sitesinin nereden yayın yaptığının asla belirlenemediği ortaya çıkar. Portland’daki ajanların bulduğu ufak ama işe yaramayan ipuçlarıyla katil ya da katiller adeta alay etmektedir.

Kentte bir adamın kaçırılıp yavru kedinin yerine bağlanmasıyla birlikte bambaşka bir senaryo ortaya çıkar. Site ekranında çıkan yazıda, siteye ne kadar çok ziyaretçi gelirse ve siteyi ne kadar çok insan ziyaret ederse bağlı adamın o kadar kısa sürede öleceği duyurulur. Siteyi her gün daha fazla ziyaretçinin tıklamasının önüne geçemeyen ajanlar, sitedeki ziyaretçi sayacının kaçırılıp öldürülmek üzere bağlanan adamın öldürüleceği ziyaretçi sayısına yaklaşmasını çaresizlik ve dehşet içinde seyretmek zorunda kalırlar.

Olayın soruşturulması görevi Jennifer Marsh ve Portland’lı Polis Dedektifi Eric Box’a verilir. Katilin suçları hızla tırmanırken, Marsh da onu bulmak için vargücüyle çalışmaya başlar. Bu arada ailesinden büyük oranda uzak kaldığı için sevdiklerine yönelik tehdidin de farkında değildir. Güvenlik güçleri hedefe giderek yaklaşırken katil de boş durmamış, Marsh’ın FBI ajanı olan ortağını ölümcül senaryosuna çekecek görünmez ilmekleri sıkıştırmaya başlamıştır.

Zaman hızla akıp giderken Marsh ile Box, elde ettikleri ipuçları ve bağlantılar ağını çözmeye başlarlar. Ancak çözüm için vakit çok geç olmak üzeredir…
 
Kayıt
19 Nisan 2008
Mesaj
1.032
Tepki
67
İzledim güzel film ama sonu biraz daha filme yakışır hareketli bitseydi daha iyi olurdu
 
Yukarı Alt