Önerileriniz ne olabilir acaba ?

Tepki
8
İlk öncelikle siz saygı değer grafik ve grafik tasarımcı ustalarıma sevgilerimi iletiyorum,

bir kaç sorum olacak ilköncelikle bu işe 1 ay olmadı başlayalı ve kendimden emin değilim bu işi öğrenip öğrenemeyeceğimden aklıma takılanları ben biraz yazıyım

Örneği kendi yaptığım logolara bakarakdan diğer logolara bakıyorum aralarında uçurum kadar fark görüyorum bunun tabiki nedeni çalışmak gözlem vs vs fakat ben bunları becerebilecekmiyim hiç bilmiyorum savaşıyorum çalışıyorum ama çizemiyorum tipografi sallamasyon fgürlerle amblem logo yapmaya çalışıyorum yani nasıl anlatacagımı gercekden fazla bılmıyorum tam soyle prof ca aklıma gelen bır fkır olmuyor , içimden dıyorum hadi geldi ben bunu corelde nasıl dokecem çizime ayrıca kurs sürecindeyim şuan kursa gidiyorum...

içimde daha kucuk kucuk ayrıntılar var yazmadım inşallah anlatabilmişimdir peki bu sıkıntıları aşmam nasıl olabilir maddeler halinde lütfen sıkıntılarıma ilaç

bir kaç çalışma:

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Bilmem akıl verecek kadar kendimi geliştirdim mi ? Ama bir kere bu iş sürekli gelişimi olan bir iş.Bence şu an öğrenme aşamasındasın.Bol bol araştır, oku, öğren... Genel kültürünü geliştir, çevrene ve çevrendekilere duyarlı ol incele, algıla.. Ustaların çalışmalarını incele; nasıl çalışmışlar neler yapmışlar incele...Donanımlarını geliştir fakat program kullanmak iş değil nasıl kullanacağını bilmek daha önemli.. Renk bilgisi, genel tasarım bilgisi gibi konularda var bunlara da eğilmen lazım :) Zamanla herşey oturacaktır.

**Yazdıklarımda hatam varsa affola..

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
15 Yıl oldu bu işe başlayalı hâlâ öğreniyorum hâlâ farklı açılar çiziyorum hâlâ çalışıyorum (sayısal tutmadı yine:eek:.)

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
@bboymuzo

bu işe başlayalı bir ay oldu diyorsunuz ve yaptığınız logolarla başka logoları yan yana koyuyorsunuz. bu güzel bir şey. çünkü bunu yapmak insanın daha iyi işler çıkarması için bir anlamda kendini kamçılamasıdır. ha bunun da nedenini ve çözümünü de biliyorsunuz. :) bir ay zarfında yaptıklarınız bunlarsa, 1 yıl sonra neler yapabilirsiniz çok merak ediyorum :) içinizden geleni önce kağıda dökün sonra scan yapıp corele alın ve üzerinden çizin. Ve bakın ortaya neler çıkıyor :)

creahmet

Üye
Tepki
0
dostum bilişim eğitim merkezinde bir yaz kampı programına katıl gerçek ten yetkin bir seviyeye gelirsin

Yukarı Alt