Online Resim Boyutlandırma Sitesi--picresize.com

Kayıt
9 Nisan 2012
Mesaj
74
Tepki
9
Merhaba arkadaşlar
Tesadüf olarak gördüğüm faydalı bir siteyi sizlerle paylaşıyorum.Sitenin adresi: http://www.picresize.com/
Adındanda anlaşılacağı gibi sitenin görevi resim boyutlandırma.Bu işi çok güzel yerine getirdiğini söylebilirim.Hem hızlı çalışma bakımından hemde ek özellikleri bakımından iyi bir site bence.Siteye girdiğimizde bizi aşağıdaki gibi bir arayüz karşılıyor.Burda en üstteki: An image was previously uploaded but not processed. Resume the session? Yes | No
bölümü eğer resmi siteye yükleyip işlem yapmadan çıktıysanız size yüklü olan resim üzerinde işlem yapmak istiyormusunuz diye seçenek sunuyor.From computer ile bilgisayardan,from web ile webden resim seçebiliyorsunuz.From web oldukça güzel bir özelliktir.Sizi bilgisayarınıza resmi indirip sonra tekrar siteye yükleme vb işlemlerden kurtarır.Webden resim seçmek için Mozilla'da resme sağ tıklayıp resmin konumunu kopyala demek yeterli. internet explorerda ise resme sağ tıklayıp özellikler dediğimizde resmin adresi görünür.Yapmamız gereken sadece resmin adresini kopyalayıp buraya yapıştırmak.Sonrasında Continue ile işleme devam edildiğinde 4 aşamalı bir resim boyutlandırma ekranı geliyor.

Crop Selection: Basıldığında fare ile resmin üzerinde kırpılacak alan seçilir
Deselect: Seçimi geri alır.
Revert to Original: Orjinal haline çevirir.
Resimde görüldüğü gibi resmi döndürme,efekt verme gibi bir çok seçenek mevcut.
Make My Picture: bölümündeki custom size'ı seçerseniz elle yükseklik ve genişlik değerleri giriliyor.Çıkış formatı,kalitesi,maksimum çıkış boyutu vb burdan seçilebilir.Son olarak I'm Done Resize My Picture'ye tıkladığımızda en son ekran karşımıza geliyor.Burdada resmi kaydetme,düzenleme ekranına geri dönme,resmi görüntüleme yada webde paylaşma gibi seçenekler var.

Sitenin diğer bir güzel özelliği Multiple pics butonuna tıkladığınızda birden çok resmi yükleyip topluca boyut değiştirme özelliği
sunuyor.İşlem bittiği zaman zip dosyası olarak indiriyorsunuz.Resize programı olmadığı yada başka bir bilgisayardan çalışma yapma vb durumlar için oldukça işe yarayan bir imkan sunuyor.

Kolay gelsin
 
Yukarı Alt