Papatya, Beton Duvarlara Karşı...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Önce basit bir papatya modelledim, sonra şehir görseli buldum ve papatyayı orta yere oturttum, son olarak photoshopta düzenledim,bitti.

Kullandıklarım:

Sonuç:

(
Hani diyorum, çok soğuk.
Ne bileyim ben...
Direnmeli mi dersin? öylesine işte...
)

Final direkt link: http://i571.photobucket.com/albums/ss154/Hakan_Dagdeviren/FN_zps7f8b6c4d.jpg

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Başlığı okuduktan sonra ilk resme baktım ve papatyanın yaprakları binadan içeri girmiş binayı harap etmiş vs. şeklinde düşünürken yolun ortasında sevimli bir papatya olmuş :) Papatya modelini çok beğendim, ışığın açısı ters olmuş. Ellerinize sağlık ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Kemal Aksekioğlu

Teşekkürler Kemal Bey.

@Özgül
Teşekkür ederim Özgül, elimden geldiğince..

@ZxxxE

Hehe, haklısınız, sizin dediğiniz gibi de olabilir, hatta ben onlarca küçük papatyalar ve otlar yapıp yola mı döşesem de demiştim ancak elimde yoğun bir proje olduğu için buna ayıracak fazla vaktim olmadı.

Bu arada, ışığın açısında sorun yok :) sanırım size öyle görünmüş, ışık sahneye gelişi güzel koyulmuyor ki ters olsun. Her şey tamamen reel dünyadaki fiziksel ışık şartları çerçevesinde yapılıyor programda, tabi işi bildikten sonra.

Mantığı grafik ile anlatmak gerekirse:
Papatyanın altındaki yaprak gölgeleri gözünüzü yanıtlıyor olmalı ancak gerçek şartlardalar.

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Eline sağlık Hakan DAĞDEVİREN.

Bence fotoğrafa göre ışık şiddeti papatyaya çok gelmiş
ve mekanik bir model gibi duruyor biraz papatya.

Bu kompozitleme çalışmasını zamanın olsa dahada gerçekçi yapabilirsin eminim.

İyi çalışmalar.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Teşekkürler Şener görüşünüz için, haklısınız, bir şeye çok emek verilirse daha kışkırtıcı sonuçlar çıkar ortaya. Dediğim gibi düşününsene bu sahneyi mesela.
Otoyol sıvama küçük papatlayar ve çimlerle bezeli, gerçekten harika ve garip bir görüntü çıkardı ortaya o zaman.

Aslında ışık şiddetinde bir kusur yok, güneş foton değeri 0.5, hatta kameranın apertur ve enstantane ayarını kullanarak daha çok düşürdüm enerjiyi, yani PS'siz halinde papatya hatta çok mattı bile, sorun benim çalışmayla Photoshopta fazla oynamamdan kaynaklanıyor :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Hakan bey ışık konusununda siz haklısınız, bir an yanlış düşündüm kusura bakmayın ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Estağfurullah, dert etmeyin, hepimiz bazen yanılırız, yorgunluk,dikkatsizlik vs. : )

Teşekkürler tekrar beğeniniz için.

Yukarı Alt