Photoshop Gerçekçi Yara İzi Efekti !!!!! ( resimli anlatim )

merteral

Üye
Tepki
27
Gerçekçi Yara İzi Efekti

Önce efekti uygulamak istediğimiz resmi açıyoruz:

daha sonra yara izini uygulamak istediğimiz aracı lasso tool ile seçiyoruz,seçili alanı yeni bir layer olarak kopyalıyoruz(ctrl+c hemen peşinden ctrl+v)daha sonra yeni layer imizi çok koyu olmayan bir kırmızı tonuyla dolduruyoruz.layer modunu color burn olarak ayarlıyoruz.

şimdi sıra ize biraz daha gerçeklik katmaya geldi önce smudge tool ile kanın akma yönüne doğru resmi yayıyoruz.(görüntüyü bozmayacak,gerçeğe yakın olacak şekilde)

smunge tool ile işimiz bittikten sonra yaranın kesik olan yerine yani darbeyi alan yerine derinlik etkisi vermek için burn tool u kullanıyoruz

burn tool u da bitirdikten sonra son iş olarak FILTER > TEXTURE > TEXTURIZE

uyguluyoruz ve bitti

merteral

Üye
Tepki
27
@bat2626

arkadaşım başka yerde yazdığın mesajda da üstü kapalı eleştiri yapmışsın biraz daha açarsan memnun olurum kimse seni eleştirin yüzünden banlayacak değil.. :confused:

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@bat2626

Ah be arkadaşım bu çalışmayı yapamayan okadar çok kişi varki. emeğe saygı lütfen. sen daha güzelini yaparsın bizde takdir ederiz

BaTuHaN

Üye
Tepki
0
@Mr.YLDZ

k.bakma kardeşim teşekkür ederim paylaşım için.. buda benim yorumum ama herkes iyi yorum yapmak zorunda değilki:confused:

BaTuHaN

Üye
Tepki
0
@merteral

başka bişi yazdım yanlışıkla sonradan düzelttim k. bakma ayrıca siteyi çok beğendim dersler açısından ve çok yararlanıyorum hepinize teşekkür ederim

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@bat2626

Tabiki herkes güzel yorum yapmak zorunda değil. ama "hiçte gerçekçi olmamış" yerine daha açıklayıcı bi yorum yada dersi eleştiri yapabilirsiniz. hakaret içermediği sürece bütün eleştirilere açığız arkadaşım.

Yukarı Alt