photoshop'da kırık yazı efekti

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
kırık kenarlı yazı efekti nasıl verilirmiş hep birlikte öğrenelim:):)

1- İlk önce istediğiniz boyutta bir sayfa açın...
2- TYPE TOOL ile herhangi bir yazı yazın...

3- yazımıza seçtikten sonra yazı leyerine birkez tıklayıp Select > Load selection
seçeneğine tıklayıp yazıyı seçili hale getirmiş oluruz...

4- Q tuşuna basarak Quick Edit 'e basın. Eğer seçim renginiz ile yazınızın rengi aynı ise Quick Edit moduna geçtiğinizde görünürde bir değişiklik olmayacaktır,
Menüden IMAGE>ADJUST>INVERT 'e tıklayının...!veya CTRL+ I' ya basabilirsiniz...!

5- FILTER>PIXELATE>CRYSTALLIZE'e tıklayın ve değer olarak 3 ile 15 arası bir değer verin. Eğer değeri düşük verirseniz,kırıklar daha belirgin ve daha az dağılmış olarak görünür...! ben değer olarak 7 verdim...

ve kesilmiş hali....

6-Şimdi IMAGE>ADJUST>BRIGHTNESS/CONTRAST'a tıklayın. Brightness değeri olarak -80, Contrast değeri olarak +80 verin. Şimdi kırıklar çok belirgin bir şekilde görülecektir. Tekrar Q'ya basarak Standart Edit moduna geri dönebilirsiniz.

7- Şimdi EDIT>CLEAR'a tıklayarak seçtiğimizin içini temizliyoruz. Temizledikten sonra kırıklı bir yazı efekti elde etmiş oluyoruz...

***biraz da efekt ekleyerek bu hale getirdim... sizlerde yukarıdaki ayarları değiştirerek istediğiniz sonuçları alabilrisiniz...!;)***

hadi kolay gelsin:D:):)

bu arada eğer eksik bişey görürseniz,uyarınız ki, bende hatamı düzelteyim...!;);)

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Yazı içerisine de efekt verseydin daha hoş görünürdü.. Çok iyi gidiyorsun eline sağlık.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
sizlere teşekkür ederim, bu arada daha iyi olmak için çalışıyorum:)

BABUR HOTA

Üye
Tepki
4
Ellerine sağlık iyi bir ders anlatımı ve sonuç. Başarılarının Devamını Dilerim

Tepki
0
merhaba . benim bi sorum olucak . diyelimki ben yazıya değilde arka plana kırık efekti vermek istiyorum . kırık duvar efekti yani onu nasıl yapıcam ? yardım ederseniz çok sevinirim

Yukarı Alt