Photoshopta T-shirt Tasarımı

Tepki
0
konu ile ilgili yardım gerekli, aydınlatırsanız sevinirim o_O

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
tasarlamak istediğiniz T-shirt benzer örneği paylaşabilirseniz yardımcı olabilirim

Son düzenleme:

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Bende yeni başladım, normalde model tasarımcısıyım ama şimdi baskı çalışması da yapmam isteniyor;
1-Bunun belli bir ölçüsü var mı mesela başlarken kaça kaç ölçü gerekir? Çözünürlüğün bozulmaması hakkında da bilgiye ihtiyacım
2-T-Shirt baskı için en uygun program hangisi?
3-Çalışmayı tamamladıktan sonra, baskı için hangi formatta kaydetmeliyiz?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Burada bilgi vermekten ziyade bu konuda bir döküman hazırlayalım o halde ;-)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
(Ben konuyu yeni gördüm)
Kemal Bey, soruya yönelik yardımınızı forumumuzda yapmamanızı grektiren şey nedir de başka bir yere (sayfanıza) link verdiniz?
Bilgilerinizi burada paylaşın ki hepimiz öğrenelim öyle değil mi?
Bırakalım soruyu şunu bunu, forumu ilgilendiren durumları forum dışına taşımak doğru bir yaklaşım değil hani :)
Bu konuda hepimizi sağduyuya davet ediyorum.
Burada amaç paylaşım, buyrun paylaşalım.

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Konu ile ilgili anlatımlarınızı bekliyorum ve benim gibi başka bekleyen, takip eden arkadaşlarda vardır mutlaka...
Bekliyoruz yani biz :)

Tepki
83
@Ada BULUT

ozaman başlıyalım;
1- ölçü olarak baskı yapılacak genel işlerinizde 300 Dpi çalışmak önerilir photo shopta image size' a tıklandığında uygulayacagımız alanın ölçüsü net olarak belirlernir örnek bir T-shirt için30cm en 40cm boy ise o değerler girilir çözünürlük 300 dpi olarak seçilir ve açılan döküman üzerine çalışmalarımız yapılır

2- bunu bir çok grafik proramında yapabilirsiniz vektörel tabanlı program olarak corel, pixel tabanlı program olarakta photoshop benim tercihimdir

3- çalışmayı tamamladıktan sonra baskıyı eğer siz yapacaksanız transfer baskı sistemi uygulayacaksanız JPG bile uygundur ama yine benim tercihim Tiff olacaktır çünkü jpg sıkıştırılmış bir formattır ve illa ki kaliteden ödün verecektir, fakat bunu çoklu baskılarda başka bir noktada bastıracaksanız ne formatta kaydetmeliyiz konusunu onlara sormak daha doğru olacaktır

umarım sorularınızı cevaplayabilmişimdir kolay gelsin :)

Ada BULUT

Üye
Tepki
2
Rafet bey, çok teşekkürler ediyorum bu faydalı bilgileriniz için. Sadece benim değil eminim bir çok kişinin işine yarayacak değerli bilgiler bunlar.
Tekrar çok teşekkürler :)

Yukarı Alt