renk seçimleri

adobegirl

Üye
Tepki
2
merhaba ilk sorumu sormak istiyorum, fotoşopta yeni sayılırım:) sorumlarım sizi bunaltabilir:) neyse

ben bi resim üzerinde çalışıp istemediğim renkleri yok etmek istiyorum. magic wand tool ile çok az bi kısmını secebiliyorum. bunun başka bi yolu yokmu?

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
biraz daha detayıl sorabilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz size.

Photoshop resim işleme programıdır. bu özelliğinden dolayı normal bir çizim programı gibi hareket edemez.

bunu neden yazdığımı merak ediyor olabilirsin sebebi şudur:

renk değişimi demişsiniz. bir çizim programında ekranımızdaki çizimin istediğimiz bir parçasının rengini silmemiz veya değiştirmemiz mümkündür.

ama photoshop ekrande çizim değilde bir resim olarak onu işleme koyar ve yaptığınız en ufak değişim tüm belgeniz göz önüne alınarak uygulanır.

gelelim renklere: renk değiştirmek mi, yoksa bir cismi ya da nesneyi renkli bir zeminden kesip almak mı yoksa resminizdeki rengin biraz daha değişmesini mi istiyorsunuz. bunu biraz çabilirseniz.

eğer renkler konunusunda
değişiklikler istiyorsanız

menülerimizden
image altında
adjustment kısmında bulunan tüm komutalar imajımızdaki renklere müdahele konusunda seçenekler sunmaktadır.

bunları b kurcalayınız...

adobegirl

Üye
Tepki
2
evet haklısınız sorunumu tam analatamdım galipa, bir resimde olan bircismi yok etmek istiyorum. kalemle kestiğim zaman iyi yapamıyorum girinti çıkıntı oluyor sormak ıstedıgım bu cismin rengini tek renge cevırıp magic ile alamazmıyım? yada ne önerirsiniz

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
select color range seceneğini seçerek cıkan kalemle secmek istediğin renkleri shifte basılı olarak rengin bütün tonlarında dolaştır cok daha iyi bir secim elde etmiş olursun

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
bu işlemi yapmak için en profesyonel yöntem DEKUPE yapmaktır.

bunu yapabilmek için toolbox'ımızda (sol taraftateki alet edavat kutusu) orada bulunan path kalemi ile (divid kalem ucuna benzer) vektörel bir çizim yapar gibi çizip ögenizi rahatlıkla o zeminden kurtara bilirsiniz.

https://www.grafikerler.org/photoshop-dekupe-yapmak-t1894.html?t=1894

bu linkte bununla ilgili arkadaşımızın yaptığı bir kaç örnek var umarım size ışık tutacaktır.

efeem

Üye
Tepki
0
Adobe arkadaşım bugüne kadar yararlı bilgilerin ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu topic altında sormak istedim sarı yaldız yani gold renk için hangi renk tonunu kullanıyorsunuz. Ve de sarı tonu için yaldız göstermek için başka bişey yapıyormusunuz? Cevabınız için tşimdiden teşekkürler.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
Gold rengini baskıda elde etmek çok güçtür çeşitli karışımları herkes kendisi yapmaktadır...

benim tavsiyem eğer müşteriniz extra renk olarak basılmasının maliyetini kabul edebilirse bunun extra renk olaran yani 5. renk olarak verilmesi ve direkt Altın Yaldız basılmasını sağlamaktır.

Yok böyle bir şanınız yoksa;
Cyan=0
Magenta=13
Yellow=55
Black=42
karışımını ben kullanıyorum ve güzel sonuç vermekte. özelliklede kuşe kağıtlarda.

kolay gelsin

Yukarı Alt