Resmi vektör yapma hakkında yardım

Tepki
3
Arkadaşlar Merhaba

Forumda daha yeniyim ve ıllustrator'de resimi vektör hale nasıl getirebiliriz bir kaç konu açılmış bununla ilgili ancak resimler silindiği için göremiyorum benim yapmak istediğim bir araba resmini ekteki hale getirmek yardımcı olursanız sevinirim

Dosyalar

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba:
(Konu eskiymiş yeni gördüm ama bilginin eskisi yenisi yoktur)
Öncelikle Trace işlemi yapacağımız için, hatların düzgün birer vektör oluşturması adına çalışmayı Photoshopa atın ve renkleri koyulaştırın, brightness/contrast ya da Leveld eğerleriyle oynayın. Soluk renklerden iyi vektörel yollar yaratılamaz ve açık uç çoğalır, açık uçlar dolguda sorun yaratır (gap limit sorunu).

1: Şimdi yeni bir döküman açın ve görseli içeriye import edin ya da sürükle bırak ile dökümana atın.
2: Şimdi görsel seçili iken üst araçlardan Embed komutu ile görseli içeri gömün

3: Şimdi yine üst araçlardan Image Trace komutunu verin

4: Şimdi Expand komutu verin ve pathleri genişlerin

5: Şimdi Ctrl+A yapın ve mouse ile sağtuş/Ungroup komutu vererek grubu çözün

6: Gördüğünüz gibi grup çözüldü, ben bu dış hattı siliyorum

7: Şimdi çalışmayı renklendirebiliriz ancak bu pathlarin boyanabilmesi için görselin Live Path'e convertlenmesi gerekiyor
8: Resimdeki gibi görseli Live Path nesnesi yapalım

9: Şimdi Tool araçlarından Live Paint aracını alalım ve swatch den renk seçip path alanlarının üzerine gidelim ve renklerle dolduralım.

Açık uçlar varsa ve boyanmıyorsa en pratik olarak iki ucu seçip Join komutu vererek uçları kapatabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gerekn husus şu, live paint aracıyla kapalı alan içerisine girer dokunursak fill color yani dolgu rengi vermiş oluruz, yine live paintile çizgilerin üzerinde durursak ve buraya tıklarsak Stroke Color, yani çizgi reni vermiş oluruz.
Ben her yerde aynı kırmızı tonu kullandım ve biraz da salladım, siz kırmızı tonlarını değiştirerek ışık gölge yaratabilirsiniz.
İyi çalışmalar...

Son düzenleme:
Tepki
3
peki normal bir araba resmini sadece çizgi haline getirmek için ne yapmam gerekiyor

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Image Trace yanındaki aşağı bakan ok simgesine tıklayıp uzun listeden istediğiniz gibi renkli görselleri siyah beyaza çevirebilirsiniz.

Yukarı Alt