Resmin ucunu farklı bir şekilde kesmek

mrdamned

Üye
Tepki
0
Merhaba grafikerler.org ailesi, herkese güzel bir gün, iyi çalışmalar dilerim. Amatör olarak Photoshop cs2 kullanıyorum ve forumunuzda aramama rağmen aradığım şeyi maalesef bulamadım. Sürekli resmin nasıl kıvrılacağını anlatan dersler var fakat kesmek yok :( Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Photoshop'u kurcaladım ve yanlışım yoksa "Feather" diye bir yeri keşfettim. Heralde oradan yapılıyor ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. Aşağıdaki resimde 2 adet örnek var. Nasıl yapılacağı hakkında rica etsem yardımcı olur musunuz? Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Merhaba, Photoshopta bu işlemi pen tool aracı ile yapabilirsiniz. çizdiğiniz objenin istemediğiniz kenarlarını pentool aracı ile seçip silmeniz gerekmektedir.

Feather seceneğinide kullanabilirsiniz fakat çalıştığınız layeri çoğaltmanız gerekir.

Pent tool aracı ile yaptığım kesime bakabilirisiniz.

mrdamned

Üye
Tepki
0
çok teşekkür ediyorum. uğraşarak buldum. diğer bulamayan arkadaşlar için bir iki cümlede ben ekleyeyim. pentool'u seçtikten sonra yukarıda objeler beliriyor. hemen en üst menüdeki select ve filter yazan yerin altında. oradan seçip yapabilirsiniz :)
çok teşekkür ediyorum ömer yıldız.
saygılarımla.

Yukarı Alt