Selam arkadaşlar bu yıl grafik tasarım bölümne başldım pc alıcam önerileriniz nelerdr

cbenx35

Üye
Tepki
0
evet arkadaslar bütçem kısıtlı mac almam imkansız aşağıda linkini vereceğim bilgisayar fiyat performans yönünden bana iyi geldi ama görüşlerinizi yazarsanız çok iyi olur beni uzun süre götürür mü bu pc ? corel, freehand, photoshop, 3dmax vb. programları kolaylıkla kullanabilir miyim. vb sorular uzun uzun bilgilendirirseniz sevinirim

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031595&CS_Category=_SBSHAD_63_1307_439_4&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63#

alacağım pc bu değerlendirmelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
@cbenx35

PC demişsin fakat laptop ilanı var. PC genelde masaüstü bilgisayarlar için kullanılan bir terim.
Eğer bu programların hepsini kullanacaksan masa üstü öneririm. Bir laptopun rami ve ekran kartı nekadar iyi olursa olsun masaüstünün yerini tutmaz. Bu fiyata çok iyi bir masaüstü toplayabilirsin.

cbenx35

Üye
Tepki
0
@Erkan_Nehir

"PC" aslında genel bir deyimdir bilgisayarlar için. personal computer yani kişisel bilgisayarların genel adıdır "PC" kısaltması ama ülkemizde böyle anlaşılmıyor
neyse;
Konuya dönersek ben çanakkalede okuyorum ve okuldakı makinalar gerçekten kötü bu yüzden dizüstü pc almak istiyorum taşınabilir olması nedeniyle ayrıca tatillerde izmire döneceğimden 3-5 günlük bayram tatillerinde masaüstü taşıması zor olur mobil olması nedeniyle tercih ediyorum yani o fiyata daha iyi bir masaüstü elbette dizebilirim ama yorumunuz için teşekkürler

123tncyack

Üye
Tepki
0
slm bende pc kullanıcısı olarak size önerim 6 gb ram 1 tb hardisk i7 işlemcili 2 gb ekran kartı olan
biraz masraflı ama uyugun olur dye düşünüyorum
kolaylıklar

Yukarı Alt